The map, 2013, based on 1.1 billion users

V stredu bol v triede plnej študentov smrteľne dobodaný 16-ročný študent, ktorý sa zapojil do bitky na strednej škole v severnej Kalifornii, informovali úrady.

Podľa polície v Santa Rose utrpel bodné zranenie aj ďalší študent a podozrivý, 15-ročný prvák, je vo väzbe. Všetci traja študenti sú muži.

Dve obete, obe študentky Montgomeryho strednej školy, vošli okolo 11.15 h do triedy umenia a začali sa biť s prvákom, uviedol na tlačovej konferencii náčelník polície v Santa Rose John Cregan. V triede bolo asi 30 ľudí.

Učitelia najprv bitku rozohnali, ale prvák vytiahol skladací nôž a mladšieho žiaka bodol, povedal náčelník.

Juniorky išli k školskej zdravotnej sestre a obe boli pri vedomí a čulé, keď ich previezli do nemocnice, povedal Cregan. Jeden z tínedžerov, ktorý mal tri bodné rany v hornej časti tela, tam však zomrel.

Owen Seiberling, študent posledného ročníka, pre denník San Francisco Chronicle povedal, že bol so 16-ročným chlapcom v školskej kancelárii a snažil sa mu pritlačiť na rany.

“Musel som ho zdvihnúť, striekla z neho krv,” povedal Seiberling.

Očakáva sa, že druhý študent bodnú ranu na ľavej ruke prežije, povedal šéf. Mladíci neboli ozbrojení.

Prvák utiekol a neskôr ho našli schovaného v koryte potoka, kde ho zadržali, uviedol Cregan. Vyšetrovatelia stále hľadajú skladací nôž.

Zdá sa, že traja študenti sa poznali a už predtým sa bili, ale Cregan povedal, že nebolo bezprostredne jasné, čo bolo príčinou stredajšej bitky.

“Zdá sa, že medzi týmito študentmi došlo k nejakým predchádzajúcim hádkam,” povedal Cregan bez uvedenia ďalších podrobností.

Mená študentov neboli bezprostredne zverejnené.

“Je to skutočne smutný deň. Tragédia, ktorá sa tu dnes stala, je srdcervúca,” povedala na tlačovej konferencii Anna Trunnellová, superintendantka mestských škôl v Santa Rose.

Niekoľko študentov na tlačovej konferencii vznieslo otázky týkajúce sa ich bezpečnosti a pýtalo sa, prečo vedenie školy neurobilo viac, aby zastavilo správanie študentov napriek tomu, že vedelo, že medzi tromi tínedžermi boli problémy. Úradníci namiesto odpovede odišli.

Úradníci predtým uviedli, že v žiadnej zo škôl okresu nie sú detektory kovov ani policajti.

“Budeme posudzovať, ako pristupujeme k podpore našich študentov a k tomu, aby vedeli, že toto je bezpečné miesto, a budeme skúmať, ako presne to budeme robiť,” povedal Trunnell.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…