The map, 2013, based on 1.1 billion users

Bieloruské ozbrojené sily začali s výcvikom na prechod z mierových na vojnové časy, informovala agentúra TASS s odvolaním sa na bieloruské ministerstvo obrany.

Okrem toho krajina plánuje zvýšiť počet vojakov takmer dvojnásobne, zo súčasných 45 000 na 80 000, ako uvádza ukrajinský generálny štáb.

“Armáda sa zameriava na výcvik všetkých kategórií vojenského personálu, vojenských jednotiek, útvarov, vojenských veliteľských orgánov na prechod z mierových do vojnových čias,” uviedlo bieloruské ministerstvo obrany.

Výcvik bojovej pripravenosti sa v krajine organizuje po povolaní nových brancov na povinnú službu v armáde, uviedla bieloruská tlačová agentúra BelTA.

Bielorusko sa zatiaľ priamo nezapojilo do rusko-ukrajinského konfliktu, ale poskytlo svoje územie a letecké základne pre ruský útok. Velenie ukrajinskej armády v tejto súvislosti varuje pred hrozbou ruských raketových a leteckých útokov z Bieloruska na Volyň a Polisiu.

V tohtoročnom rebríčku globálnej palebnej sily USA, ktorý porovnáva silu 142 armád, sa Bielorusko umiestnilo na 52. mieste, uvádza denník Ukrajinska pravda. Ukrajina je v tomto porovnaní na 22. mieste.

zdroj: tass.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…