The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pred kostolom na predmestí mesta Ames v americkom štáte Iowa zomreli traja ľudia. Medzi mŕtvymi je aj strelec, informoval portál usnews.com s odvolaním sa na políciu. Polícia zatiaľ nezverejnila motív útoku ani ďalšie podrobnosti. Verejnosť len ubezpečila, že nebezpečenstvo pre občanov pominulo.

K streľbe došlo vo štvrtok večer miestneho času na parkovisku pri kostole Cornerstone Giant Church na okraji mesta Ames, uviedol šerif okresu Story Nicholas Lennie. Cirkev pravidelne organizuje štvrtkové večerné podujatia pre študentov a mládež.

V posledných dňoch došlo v Spojených štátoch k niekoľkým masovým streľbám. V Spojených štátoch došlo v posledných týždňoch k viacerým masovým streľbám. 14. mája zabil útočník desať ľudí v obchode s potravinami v Buffale v štáte New York, o desať dní neskôr zomrelo 21 ľudí vrátane 19 detí pri streľbe v škole v texaskom meste Uvalde a v stredu zastrelil muž štyroch ľudí a potom aj seba v areáli nemocnice v texaskej Tulse.

Prezident USA Joe Biden vyzval Kongres, aby zakázal útočné pušky, zintenzívnil kontroly kupujúcich a zaviedol ďalšie opatrenia na sprísnenie kontroly zbraní.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…