The map, 2013, based on 1.1 billion users

V pondelok približne o 13:42 miestneho času (20:42 SELČ) sa v americkom štáte Missouri vykoľajil diaľkový vlak s 243 cestujúcimi. Podľa prvých informácií sú traja mŕtvi a približne päť desiatok zranených.

Vlak na ceste z Los Angeles do Chicaga sa na železničnom priecestí v Mendone zrazil s nákladným autom. Náraz vykoľajil niekoľko vozňov. Mendon sa nachádza približne 90 míľ severovýchodne od Kansas City.

Železničný dopravca Amtrak v prvom vyhlásení uviedol, že na mieste nehody je mnoho zranených. Podľa prvých správ od záchranárov je 50 zranených a traja mŕtvi. Presnejšie čísla nie sú k dispozícii, rovnako ako podrobnosti o zranených.

Na mieste je niekoľko záchranných zložiek. Veliteľ hasičov v Chillicothe Eric Reeter povedal, že jeho oddelenie je v pohotovosti, ak by úrady potrebovali pomoc. Žiadne ďalšie podrobnosti neboli bezprostredne k dispozícii.

Išlo o druhú vážnu nehodu počas dvoch dní, v ktorej figurovala súprava spoločnosti Amtrak. V nedeľu narazil vlak, v ktorom cestovalo 85 ľudí, do osobného vozidla na kalifornskom vidieku. Zrážku neprežili traja ľudia v aute, ďalší dvaja utrpeli vážne zranenia.

zdroj: reuters.com

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…