Mladá žena prehovorila, aby povzbudila deti s problémami či traumami, nech vyhľadajú pomoc, a podporila kampaň #LightupforChristmas. Statočná žena Robyn sa rozhodla otvoriť veľmi ťažkú tému, pretože v mladosti sa stala obeťou detského znásilnenia. Mala iba 6 rokov, keď sa jej ťažké trápenie začalo.

Dlho o tom nerozprávala, až teraz sa tak rozhodla, aby povzbudila ľudí, ktorí majú rovnaký problém a stále mlčia.  Kampaň #LightupforChristmas začal denník The Daily Mirror, ktorý tak chcel pomôcť mladým ľudom, ktorí sa príliš boja, aby s pravdou vyšli napovrch. Celý problém sa začal, keď Robyn požiadala po rozvode jej rodičov, aby mohla víkendy tráviť uňho. Namiesto milujúce domova však roky chodila do domu hrôzy, manipulácie a sebaobviňovania.

„Daniel (môj otec) ma začal znásilňovať počas týchto návštev cez víkend v jeho dome.“ Povedala Robyn pre istý magazín. „Pamätám si ako som spala na gauči a prebudila som sa na to, ako je nado mnou a znásilňuje ma. Plakala som no on mi vynadal nech prestanem.“

Daniel presviedčal Robyn, že práve zneužívanie dá znova dokopy jeho s jej mamou a neskôr by jej sociálka zakázala stretávať sa s mamou, pokiaľ ho nenechá, nech ju znásilňuje.

„Predstavte si, čo by 7 ročné dievčatko neurobilo pre to, aby sa rodičia dali znovu dokopy? Začala som sa v noci pomočovať, no nikomu to neprišlo zvláštne. Znásilnenie a zneužívanie pokračovali až do jedného dňa, kedy som sa rozhodla utiecť z jeho domu. Bolo skoré ráno, mala som iba 7 a snažila som sa kilometre a kilometre trafiť späť do domu mojej matky. Keď som dorazila domov, mala som vážny problém, že som utiekla, no napriek tomu som nedokázala mame povedať o Danielovi.“

Ako roky ubiehali, Robyn videla Daniela menej a menej, lenže veľmi sa obviňovala za to, prečo ho nechala, aby jej robil takéto veci? Začala sa dopovedať liekmi, pretože mala pocit, že sa nikto o ňu nezaujíma. Neskôr sa rozhodla zavolať na detskú linku.

„Ak by som vtedy nezavolala na detskú linku, dnes by som tu už asi nebola. Konzultant mi povedal o centre, ktoré sa zaujíma o sexuálne zneužívanie, a dokáže mi pomôcť. A skutočne mi pomohli.“

Robyn neskôr nahlásila toto zneužívanie, keď zistila, že Daniel sa znovu oženil a má viac detí, pretože sa o ne veľmi bála.

Daniel sa zabil pár dní pred súdom, pretože bolo isté, že pôjde do väzenia. Robyn dostala odškodné 10.000 libier, no dala ich preč, pretože nechcela mať s Danielom už nič spoločné.

Robyn, ktorá je teraz šťastne vydatá je toho názoru, že nikto by nemal v tichosti trpieť. „Ak niekto prechádza niečím ťažkým, nemal by sa hanbiť za to čo sa stalo. Mal by kontaktovať detskú linku alebo to povedať dospelej osobe, ktorej dôveruje.“

zdroj: mirror.co.uk / bigstock.com

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…