The map, 2013, based on 1.1 billion users

Muž zastrelil dopravného policajta v Toronte počas obedňajšej prestávky a v pondelok zabil ďalšiu osobu a zranil tri ďalšie osoby, než polícia podozrivého vypátrala a zabila na cintoríne, uviedli úradníci.

Úrady vydali núdzové upozornenie do telefónov, v ktorom uviedli, že vyšetrujú aktívneho strelca po dvoch streľbách v Mississauge a Miltone v provincii Ontario.

“V reštaurácii Tim Horton’s si kupoval jedlo a kávu,” povedal starosta Toronta John Tory o reťazci s koblihami a kávou.

Tory pre agentúru Associated Press uviedol, že sa s konstáblom Andrewom Hongom stretol už skôr.

Šéf torontskej polície James Ramer uviedol, že Hong z dopravnej služby bol zastrelený z bezprostrednej blízkosti. Štyridsaťosemročný Hong bol 22-ročným veteránom policajného zboru. Ženatý otec dvoch detí sa v Mississauge zúčastňoval na spoločnom cvičení s policajtmi z regiónov Peel a York.

“Počas obedňajšej prestávky bol zastrelený pri nevyprovokovanom, a dovolím si povedať, že pri útoku zo zálohy,” povedal policajný náčelník regiónu Peel Nishan Duraiappa. “Pri tom istom incidente utrpela druhá obeť zranenia, ktoré jej zmenili život, a v súčasnosti sa lieči.”

Duraiappa uviedol, že ozbrojený podozrivý potom z miesta činu ušiel na čiernom vozidle Jeep Cherokee. Krátko nato v Miltone polícia dostala informáciu o streľbe, ktorá si vyžiadala jednu obeť a dve ďalšie osoby boli zranené. Uviedol, že podozrivý potom z miesta činu ušiel a zomrel po policajnej interakcii na cintoríne v Hamiltone v provincii Ontario.

Hamiltonská polícia prostredníctvom Twitteru potvrdila, že v súvislosti s vyšetrovaním streľby v Mississauge a Miltone bola jedna osoba zadržaná a vyhlásená za mŕtvu. Šéf hamiltonskej polície uviedol, že podozrivý zomrel na hamiltonskom cintoríne.

Špeciálna vyšetrovacia jednotka Ontária uplatnila svoj mandát na mieste smrti podozrivého. Jednotka sa zapája, keď dôjde k úmrtiu alebo vážnemu zraneniu s účasťou polície.

Polícia zosnulého podozrivého neidentifikovala.

Polícia v núdzovom upozornení pre verejnosť uviedla, že hľadá ukradnutý čierny Jeep Cherokee a podozrivého oblečeného v čiernom so stavebnou vestou.

“Tak ako všetci Ontarijčania som zdesený dnešným nezmyselným násilím vrátane zabitia torontského policajta,” uviedol na Twitteri ontarijský premiér Doug Ford. “Som veľmi vďačný orgánom činným v trestnom konaní, že túto situáciu ukončili. Nech je spravodlivosť pre zabitých a zranených rýchla.”

Konstáblka peelskej regionálnej polície Heather Cannonová neskôr uviedla, že výstraha pre verejnosť už nie je v platnosti.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…