The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) považuje vyhostenie troch pracovníkov Veľvyslanectva SR v Moskve za neopodstatnený krok. TASR o tom informoval hovorca rezortu diplomacie Juraj Tomaga.

„MZVEZ SR to považuje za neopodstatnený krok, nakoľko slovenskí diplomati, na rozdiel od ruských diplomatov v SR, všade vo svete striktne dodržiavajú Viedenský dohovor o diplomatických stykoch a diplomatické zvyklosti,“ konštatoval slovenský rezort diplomacie. Ten o vyhostení pracovníkov Veľvyslanectva SR v Moskve informovala Ruská federácia.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok (14.3.) rozhodlo o vyhostení troch pracovníkov Veľvyslanectva Ruskej federácie v SR. Dôvodom bolo ich pôsobenie v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch. Slovensko k tomuto kroku pristúpilo na základe vyhodnotenia slovenských spravodajských služieb. V súvislosti s vyšetrovaním vyzvedačstva a korupcie prepojenej s Ruskou federáciou zadržala polícia viacero osôb. Spravodajskí dôstojníci ruskej vojenskej rozviedky GRU mali pôsobiť pod krytím diplomatickej misie ambasády.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová vo štvrtok (17.3.) v nadväznosti na krok Slovenska uviedla, že vyhostenie ruských diplomatov povedie k degradácii bilaterálnych vzťahov medzi oboma krajinami.

zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…