The map, 2013, based on 1.1 billion users

Podľa úradov a médií bol zatknutý študent strednej školy, ktorý v stredu v triede na juhozápade Francúzska pred očami ostatných študentov údajne dobodal na smrť učiteľku.

V súvislosti s incidentom na súkromnej katolíckej škole v Saint-Jean-de-Luz sa začalo vyšetrovanie pre podozrenie z úkladnej vraždy, uviedol prokurátor z Bayonne Jerome Bourrier. Dodal, že vyšetrovatelia mohli v stredu popoludní vypočuť podozrivého.

Študent nebol predtým polícii a justičným službám známy, poznamenal Bourrier. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie odmietol poskytnúť ďalšie podrobnosti.

Minister školstva Pap Ndiaye, ktorý pricestoval do Saint-Jean-de-Luz, uviedol, že vo štvrtok o 15.00 h sa bude vo všetkých francúzskych školách držať minúta ticha.

Uviedol, že o približne 90 študentov vrátane tých, ktorí boli svedkami útoku, ako aj o niektorých učiteľov sa stará psychologické oddelenie.

Vysokopostavený vládny predstaviteľ, ktorý hovoril anonymne, pretože o tejto otázke nesmel verejne diskutovať, uviedol, že prvé údaje, ktoré polícia oznámila, naznačujú, že útočník má vážne psychické problémy.

Francúzske médiá uviedli, že študent narodený v roku 2007 povedal, že počul hlasy, ktoré mu hovorili, aby zabil 53-ročného učiteľa španielčiny.

Hovorca francúzskej vlády Olivier Veran po týždennom zasadnutí kabinetu vyjadril podporu vlády vzdelávacej komunite a povedal, že táto udalosť predstavuje traumu pre národ.

V roku 2020 zabil učiteľa Samuela Patyho pred jeho školou na predmestí Paríža 18-ročný utečenec čečenského pôvodu. Útočník bol nahnevaný na učiteľa, ktorý na hodinách ukazoval karikatúry proroka Mohameda po tom, ako tieto obrázky opätovne uverejnili satirické noviny, ktoré sa stali terčom útoku v roku 2015.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…