The map, 2013, based on 1.1 billion users

Dňa 6. mája 2023 došlo v texaskom meste Allen k tragickému útoku, keď v nákupnom centre Allen Premium Outlets začal streľať neznámy muž. Podľa informácií z CNN, útočník zabil osem ľudí a zranil ďalších sedem. Polícia útočníka zneškodnila a následne aj usmrtila.

Počas útoku sa obete snažili schovávať v priestoroch centra. Záchranári premiestnili deväť zranených do nemocnice, kde neskôr dvaja z nich podľahli zraneniam. Medzi zranenými boli aj deti, pričom najmladšia mala len päť rokov.

Miestna polícia pôvodne pátrala po druhom podozrivom, avšak po ďalšom vyšetrovaní už predpokladá, že strelec konal sám. Útočník bol oblečený v čiernom a mal na sebe taktickú výstroj. Jeho telo bolo nájdené s automatickou zbraňou AR-15 a ďalšími zásobníkmi pri sebe.

Guvernér Greg Abbott označil útok za “nepopísateľnú tragédiu” a vyjadril sústrasť rodinám postihnutých. Reprezentant Keith Self zdôraznil, že útok mohol mať ešte horšie následky, nebolo by za rýchleho zásahu zákonných predstaviteľov.

Útok v texaskom nákupnom centre je len ďalším zo série, ktoré sa v poslednej dobe stali nepríjemnou súčasťou života v USA.

zdroj: cnn.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…