The map, 2013, based on 1.1 billion users

Otec z Idaha zabil susedovu rodinu, pretože ho rozrušilo, že 18-ročný syn suseda sa údajne obnažil pred jeho deťmi, uvádza sa v policajnom dokumente.

Tridsaťjedenročný Majorjon Kaylor je obvinený zo štyroch vrážd prvého stupňa v prípade streľby na Deň otcov v meste Kellogg, takmer 644 km severne od Boise.

Kaylor zastrelil 65-ročného Kennetha Guardipeeho, jeho 41-ročnú dcéru Kennu Guardipeeovú a jej synov 18-ročného Devina Smitha a 16-ročného Aikena Smitha, uviedol detektív štátnej polície štátu Idaho v prísažnom vyhlásení, ktoré bolo zverejnené v utorok večer.

Kaylor a jeho manželka Kaylie Kaylorová vyšetrovateľom povedali, že boli rozrušení, pretože Devin Smith sa pred niekoľkými dňami obnažil pred oknom svojej spálne na očiach Kaylorových malých dcér. Rodiny bývali v spoločnom dvojdomku a dievčatá sa hrali na dvore, keď údajne došlo k obnaženiu.

Údajné neslušné obnažovanie bolo nahlásené polícii a policajná správa bola v ten istý deň postúpená okresnému prokurátorovi, aby mohlo byť podané trestné oznámenie, uviedol v utorok pre agentúru Associated Press náčelník polície v Kelloggu Paul Twidt.

V nedeľu večer sa však Kaylorovci pohádali s Kennou a Kennethom Guardipeeovcami kvôli tomu, ako sa obvinenie riešilo. Vtedy Majorjon Kaylor zastrelil oboch dospelých neďaleko ich vchodových dverí a potom vošiel do bytu rodiny a zabil oboch synov, uvádza sa v prísažnom vyhlásení.

Brat Kennetha Guardipeeho, Russell, povedal pre televíznu stanicu KHQ v meste Spokane v štáte Washington, že Kenneth pomáhal svojej dcére vychovávať oboch chlapcov a staral sa o to, aby chodili na mimoškolské akcie a k lekárom. Devin Smith mal určité problémy so správaním, povedal Russell Guardipee, ale neposkytol žiadne podrobnosti.

Dlhoročná rodinná priateľka Katy Jamesová pre noviny The Spokesman-Review povedala, že Devin Smith zápasil s poruchou učenia a mal problémy so sociálnymi signálmi, ale že tvrdo pracoval na tom, aby sa cez svoje problémy preniesol.

Rodina Guardipeeovcov milovala prírodu, horskú cyklistiku a lyžovanie a príspevky Kenny Guardipeeovej na sociálnych sieťach niekedy obsahovali fotografie ich bicyklov zaparkovaných pred malebnými výhľadmi na hory. Devin práve ukončil strednú školu a Aiken bol členom miestneho výcvikového zboru mladších dôstojníkov námornej pechoty. Kenna pracovala ako kuchárka v neďalekom zariadení pre seniorov.

“Získal 2 ocenenia národnej úrovne z programu MCJROTC,” napísal Aiken Smith koncom minulého roka v príspevku na sociálnych sieťach. “Vstup do programu je jedno z najlepších rozhodnutí, aké som kedy urobil, a nemenil by som ho za nič na svete.”

V utorok večer nechali priatelia a príbuzní pred domom rodiny zbierku balónov, kvetov a fotografií.

V stredu sa na úvodnej stránke webovej stránky strednej školy v Kelloggu objavil zoznam miestnych poradenských zdrojov, informácie o smútení a leták o tom, ako hovoriť s mladými študentmi o tragédii.

Kaylor sa v utorok prvýkrát objavil na súde a je zadržiavaný bez väzby. Zatiaľ sa nepriznal a predbežné vypočutie bolo stanovené na 3. júla. Prokurátori by mohli žiadať trest smrti, ale o svojich plánoch musia súd informovať až 60 dní po podaní obžaloby.

Kaylie Kaylorová po streľbe povedala polícii, že jej manžel varoval úrady, že ak sa bude opakovať neprístojné obnažovanie, “postará sa o to, čo uviedla, že si to vysvetľuje skôr ako zmlátenie niekoho”, napísal detektív štátnej polície štátu Idaho Justin Klitch v písomnom vyhlásení.

Kaylie Kaylorová tiež uviedla, že spolu s manželom zdieľali meme, ktorý odkazoval na Leona Garyho Plaucheho, otca, ktorý v roku 1984 na letisku v Louisiane zastrelil muža podozrivého z únosu a sexuálneho zneužívania svojho syna, uvádza sa v písomnom vyhlásení. Meme obsahoval kresbu Plaucheho, ako strieľa na podozrivého násilníka, spolu so slovami “Ako chytiť predátora”.

Detektívovi tiež povedala, že po streľbe jej manžel odovzdal svoju peňaženku, kľúče a telefón a povedal jej, aby povedala ich deťom, že “ich chránil”, uvádza sa v prísažnom vyhlásení.

Keď polícia prišla do dvojdomu, aby reagovala na dve volania na tiesňovú linku 911 o streľbe, Majorjon Kaylor tam stále bol.

 

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…