Keď sa ženy začnú rozprávať o ideálnych mierach, okamžite im ide na jazyk otázka: „aká je ideálna váha?“ Odpovede sú rôzne. Pre niekoho sú prijateľné len miery modelov, a niekto je spokojný, ak sa bez problémov vmestí do svojich obľúbených nohavíc. Avšak malo by sa brať do úvahy, že ideálne mieri nie sú vždy zdravé.

Ak však na chvíľu zavrieme oči pred týmito všeobecne akceptovanými mierami zistíme, že ideálna váha pre ženu, je tá jej prirodzená. Redakcia vám prezradí, aká je ideálna váha v závislosti od vašej výšky a možno zistíte, že všetky predchádzajúce diéty boli zbytočné.

Pomer výšky a hmotnosti u žien:
Príroda každému nadelila iný typ postavy, výšku, váhu, a neriadila sa pri tom žiadnymi štandardami krásy, ktoré sú dnes uznávané hlavne v módnom priemysle. Dá sa povedať, že každý je výnimočný aj v tomto smere. No napriek tomu je skoro nemožné nájsť dámu, ktorá je spokojná so svojou výškou aj hmotnosťou.

Zdravá telesná hmotnosť je hmotnosťpri ktorej sa telo cíti pohodlne. Po prekročení tejto tenkej hranici sa k vám pridá rad chorôb – hormonálna nerovnováha, problémy s kĺbmi a dokonca aj diabetes mellitus.

Viaceré štúdie dokazujú, že priemerná žena dnes váži o 6 kg viac než jej rovesnica pred 22 rokmi.  Takže, ako vlastne nájsť rovnováhu? Ľudia majú tendenciu pri snahe o ideálnu postavu urobiť aj nemožné a práve to je veľmi zlé pre zdravie.

Táto tabuľka, ktorá bola zostavená skúsenými lekármi vám môže pomôcť racionálne posúdiť akú hmotnosť by ste mali približne mať podľa vašej výšky. Rast neovplyvníme, ten bol daný prírodou, ale na hmotnosti môžeme vždy popracovať.

Najhlavnejšou vecou však je, aby ste sa cítili zdravá a dobre vo svojej koži, kašlať na všetky normy stanovené spoločnosťou.

Mnoho ľudí dnes nenávidí svoje telo, a to len preto, že sa nezhoduje s normami. No najpodstatnejšie je, aby ste mali ku sebe zdravý postoj, pretože to je prvý krok smerom ku šťastiu. Ste prekrásne.

zdroj: trendweb.sk / takprosto.cc / pixabay.com / pexels.com

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…