The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri výbuchu v dome v meste Evansville na juhu štátu Indiana zahynuli v stredu traja ľudia, informovali úrady.

David Anson, hlavný zástupca koronera okresu Vanderburgh, pre agentúru Associated Press uviedol, že totožnosť mŕtvych nezverejnia, kým nebudú informovaní najbližší príbuzní.

Hovorkyňa Evansvillského policajného zboru seržantka Anna Grayová uviedla, že bolo hlásené najmenej jedno ďalšie zranenie a táto obeť bola prevezená na ošetrenie do miestnej nemocnice.

Veliteľ hasičského zboru v Evansville Mike Connelly uviedol, že výbuch okolo 13.00 h poškodil celkovo 39 domov. Podľa jeho slov zbor nepotvrdil, koľko z domov bolo v čase výbuchu obývaných, pretože “niektoré boli príliš nestabilné na to, aby sa do nich dalo vstúpiť”.

Najmenej 11 z 39 poškodených domov je “neobývateľných”, povedal Connelly pre noviny Evansville Courier & Press.

Príčina výbuchu nebola stanovená, ale vyšetroval ju Úrad pre alkohol, tabak, strelné zbrane a výbušniny. Na terénnom úrade ATF v Evansville bola zanechaná telefonická správa so žiadosťou o komentár.

“Trosky sú roztrúsené v okruhu 100 stôp (30 metrov)” vrátane “typických stavebných materiálov”, ako sú drevené dosky, okenné sklo a izolácia, uviedol Connelly.

Letecké video zverejnené na sociálnych sieťach ukazuje škody v obytnej štvrti s policajnými a hasičskými vozidlami na mieste udalosti v Evansville na hranici s Kentucky.

Spoločnosť CenterPoint Energy, miestna plynárenská spoločnosť, bola k domu naposledy privolaná v januári 2018, uviedol Connelly. Spoločnosť CenterPoint vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že “spolupracovala s prvými záchranármi na zabezpečení oblasti”.

“Spoločnosť CenterPoint Energy úzko spolupracuje s hasičským zborom v Evansville, štátnym hasičským úradom a ďalšími agentúrami, keďže vyšetrovanie tohto incidentu pokračuje,” uviedla energetická spoločnosť.

Jacki Baumgartová, vedúca kancelárie v spoločnosti Award World Trophies, ktorá sa nachádza asi dva a pol bloku od miesta výbuchu, uviedla, že ona a ostatní zamestnanci v ich budove spanikárili, keď počuli hlasný výbuch a videli dym.

“Mysleli sme si, že na budovu spadol strom alebo do nej vrazilo auto,” povedala Baumgartová. “Padali trosky zo stropu.” Pokračovala: “Všetci tu okamžite vybehli z budovy. Mysleli sme si, že sa budova zrúti.”

Bol to druhý výbuch domu v tejto oblasti za posledných päť rokov. Pri výbuchu v dome 27. júna 2017 zahynuli dvaja ľudia a traja ďalší boli zranení.

Stredajší výbuch tiež pripomenul mohutný výbuch v roku 2012, ktorý zničil alebo poškodil viac ako 80 domov na južnej strane Indianapolisu a zabil dvoch ľudí. Muž bol odsúdený za manipuláciu s plynovým potrubím v dome svojej vtedajšej priateľky v snahe spáchať poisťovací podvod, pričom výbuch zabil dvoch susedov. Tento muž, jeho nevlastný brat a priateľka dostali dlhé tresty odňatia slobody.

 

 

 

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…