The map, 2013, based on 1.1 billion users

V bavorskom Legolande sa vo štvrtok zrazili dva vlaky horskej dráhy, pričom sa zranilo najmenej 34 ľudí, informovali nemecké médiá.

Hasiči a záchranári s tromi vrtuľníkmi zasahovali pri rozsiahlej operácii v zábavnom parku v meste Günzburg. Zatiaľ nie je jasné, čo bolo príčinou nehody.

Jeden z horských vlakov Feuerdrache (Ohnivý drak) narazil na stanici pri prudkom brzdení do vlaku pred ním. Podľa agentúry DPA sa ani jeden z vlakov nevykoľajil a nikto z cestujúcich nevypadol. Podľa zábavného parku jazdia vlaky na tejto trati rýchlosťou približne 29 kilometrov za hodinu.

“Medzi zranenými sú dospelí a deti,” uviedol hovorca miestnej polície. Najmenej dve osoby utrpeli vážne zranenia.

Zábavný park zostal po nehode otvorený, potvrdila polícia. Návštevníci uviedli, že si nehodu všimli až po telefonátoch od priateľov alebo médií. Polícia v rámci vyšetrovania okrem iného preskúma záznamy z bezpečnostných kamier.

Legoland, ktorý prevádzkuje britská spoločnosť Merlin Entertainments, sa nachádza na diaľnici medzi Stuttgartom a Mníchovom. Zábavný park bol otvorený v roku 2002 po tom, ako Günzburg vyhral súťaž v konkurencii približne 300 ďalších možných lokalít na celom svete, informuje agentúra DPA. Park teraz ponúka desať tematických oblastí s viac ako 60 atrakciami a jazdami.

Minulý týždeň zahynula 57-ročná žena pri nehode na horskej dráhe v zábavnom parku v západonemeckom meste Klotten, keď počas jazdy vypadla zo súpravy. Svojim zraneniam podľahla. Príčina nehody zatiaľ nie je jasná a zariadenie bolo po nehode niekoľko dní pre návštevníkov uzavreté.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…