The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ukrajina prinútila Rusko znížiť svoje operačné a taktické ciele a vojna teraz vstupuje do „dlhej“ fázy. Ako informuje spravodajský web CNN, v piatok to na Facebooku uviedol ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

Ukrajina prinútila Rusko znížiť rozsah svojich cieľov na operačnú a taktickú úroveň a vstupuje do dlhej fázy vojny.
Uviedol to ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov v príspevku na Facebooku, informuje agentúra Ukrinform.

“Do 9. mája Rusko utrpelo strategickú porážku – nemohlo zničiť ukrajinský štát vojenskou intervenciou a výmenou moci za ruské bábky. Prinútili sme ho znížiť rozsah cieľov na operačnú a taktickú úroveň. Na tomto pozadí vstupujeme do novej, dlhej fázy vojny. Aby sme ju vyhrali, musíme starostlivo plánovať zdroje, vyvarovať sa chýb a projektovať svoju silu tak, aby sa nepriateľ nakoniec neudržal,” napísal.

Reznikov poznamenal, že po otvorenom útoku Ruska v plnom rozsahu 24. februára Moskva plánovala – a mnohí na Západe sa s týmto názorom stotožnili -, že Ukrajina kapituluje v priebehu niekoľkých dní. Kremeľ dúfal, že v priebehu niekoľkých týždňov sa mu podarí na ukrajinskom území vytvoriť nový, “ruský” systém.

Ukrajinskí obrancovia a všetci obyvatelia Ukrajiny však odrazili okupantov a prekazili tieto plány.

“Utekali zo Žitomírskej, Kyjevskej, Černihovskej a Sumskej oblasti a stanovili si nové ciele – obsadiť juh a východ Ukrajiny. To sa však už nepodarilo. Vďaka masovému hrdinstvu našich vojakov, jednote Ukrajincov, medzinárodnej podpore Ukrajina prežila,” napísal Reznikov.

Zdôraznil, že obrancovia Mariupola – námorná pechota, vojaci Národnej gardy vrátane z pluku Azov, Mariupolský prápor územnej obrany, pohraničníci, polícia, rozviedka, bojovníci SBU – dali Ukrajine viac času a zachránili mnoho životov.

Obranné sily v oblasti operácie spoločných síl, ako aj v Charkovskej, Záporožskej, Chersonskej a Mykolajivskej oblasti zadržali nápor nepriateľa. Izium, Popasna, Rubižne, Avdijivka, Marinka sú skutočné mestá hrdinov a miesta vojenskej slávy Ukrajincov, povedal Reznikov.

Hnutie odporu v Melitopole, Chersone a ďalších osadách je dôležitým príspevkom k spoločnému víťazstvu, povedal minister.

zdroj: ukrinform.net

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…