The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ukrajina prinútila Rusko znížiť svoje operačné a taktické ciele a vojna teraz vstupuje do „dlhej“ fázy. Ako informuje spravodajský web CNN, v piatok to na Facebooku uviedol ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

Ukrajina prinútila Rusko znížiť rozsah svojich cieľov na operačnú a taktickú úroveň a vstupuje do dlhej fázy vojny.
Uviedol to ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov v príspevku na Facebooku, informuje agentúra Ukrinform.

“Do 9. mája Rusko utrpelo strategickú porážku – nemohlo zničiť ukrajinský štát vojenskou intervenciou a výmenou moci za ruské bábky. Prinútili sme ho znížiť rozsah cieľov na operačnú a taktickú úroveň. Na tomto pozadí vstupujeme do novej, dlhej fázy vojny. Aby sme ju vyhrali, musíme starostlivo plánovať zdroje, vyvarovať sa chýb a projektovať svoju silu tak, aby sa nepriateľ nakoniec neudržal,” napísal.

Reznikov poznamenal, že po otvorenom útoku Ruska v plnom rozsahu 24. februára Moskva plánovala – a mnohí na Západe sa s týmto názorom stotožnili -, že Ukrajina kapituluje v priebehu niekoľkých dní. Kremeľ dúfal, že v priebehu niekoľkých týždňov sa mu podarí na ukrajinskom území vytvoriť nový, “ruský” systém.

Ukrajinskí obrancovia a všetci obyvatelia Ukrajiny však odrazili okupantov a prekazili tieto plány.

“Utekali zo Žitomírskej, Kyjevskej, Černihovskej a Sumskej oblasti a stanovili si nové ciele – obsadiť juh a východ Ukrajiny. To sa však už nepodarilo. Vďaka masovému hrdinstvu našich vojakov, jednote Ukrajincov, medzinárodnej podpore Ukrajina prežila,” napísal Reznikov.

Zdôraznil, že obrancovia Mariupola – námorná pechota, vojaci Národnej gardy vrátane z pluku Azov, Mariupolský prápor územnej obrany, pohraničníci, polícia, rozviedka, bojovníci SBU – dali Ukrajine viac času a zachránili mnoho životov.

Obranné sily v oblasti operácie spoločných síl, ako aj v Charkovskej, Záporožskej, Chersonskej a Mykolajivskej oblasti zadržali nápor nepriateľa. Izium, Popasna, Rubižne, Avdijivka, Marinka sú skutočné mestá hrdinov a miesta vojenskej slávy Ukrajincov, povedal Reznikov.

Hnutie odporu v Melitopole, Chersone a ďalších osadách je dôležitým príspevkom k spoločnému víťazstvu, povedal minister.

zdroj: ukrinform.net

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…