The map, 2013, based on 1.1 billion users

V obci Prebold pri Žalci na východe Slovinska zomrelo v utorok popoludní dieťa, ktoré zostalo v rozpálenom aute. Napriek pokusom o resuscitáciu dieťa zomrelo na mieste, čo je podľa spravodajského portálu prvý takýto prípad v krajine.

Polícia zatkla matku dieťaťa, ktoré tragicky zahynulo v prehriatom aute vo Svätom Lovrenci, a jej partnera. Sú v 48-hodinovej policajnej väzbe. Nikdy nenechávajte dieťa v aute bez dozoru dospelej osoby. Nikdy nenechávajte nikoho v uzavretom zaparkovanom aute ani na jednu minútu, varuje NIJZ. Zdôrazňujú tiež, že v takýchto situáciách nesúďme – väčšina ľudí si myslí, že im sa to nemôže stať, preto buďme ostražití, nesúďme, predchádzajme, vyzývajú.

Ako včera pre TV Slovinsko uviedol Aleš Slapnik, zástupca vedúceho sektora kriminálnej polície policajného riaditeľstva v Celje, matku a jej partnera zatkli a zadržali na 48 hodín pre podozrenie zo spôsobenia smrti z nedbanlivosti. Hrozí im trest odňatia slobody na šesť mesiacov až päť rokov.

Včera sa vo Svätom Lovrenci stala tragická udalosť. V aute zostalo na slnku uväznené dieťa, ktoré napriek rýchlemu zásahu náhodného svedka na mieste zomrelo. Policajti vyšetrujú podozrenie z trestného činu spôsobenia smrti z nedbanlivosti a matku a jej partnera už zadržali. Podľa našich neoficiálnych informácií chlapec nemal ani dva roky. Ide o zatiaľ prvé takéto úmrtie v Slovinsku.

Správa ochrany a záchrany RS oznámila zásah v aute zaparkovanom na na horúcom slnku, bolo oznámené len niekoľko minút po 13:00 a o 12:50 boli informovaní.

Policajti v Celje neskôr uviedli, že auto bolo zaparkované pred obytným domom v areáli policajnej stanice v Žalci. Napriek rýchlemu zásahu okoloidúceho, prvej pomoci hasičov z hasičských zborov Prebold a Sveti Lovrenc a príletu vrtuľníka Slovinských ozbrojených síl z Mariboru dieťa na mieste zomrelo.

zdroj: 24ur.com

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…