Polícia od stredy 3. februára spúšťa ešte prísnejšie kontroly na dodržiavanie pandemických opatrení, predovšetkým zákazu vychádzania. Ako ďalej informovala hovorkyňa prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová, kontroly potrvajú zatiaľ do pondelka 8. februára, následne budú policajti postupovať podľa vývoja situácie.

Policajti sa podľa hovorkyne zamerajú na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb, ako sú lyžiarske strediská, nákupné strediská, železničné stanice, potraviny, drogérie, zásielkovne alebo odberné miesta. „Tieto kontroly vykonajú príslušníci služby poriadkovej polície, služby dopravnej polície a služby železničnej polície,” povedala Bárdyová.

Častejšie kontroly na cestách

Dopravní policajti sa zároveň podľa nej zamerajú na intenzívnejšie náhodné kontroly dodržiavania zákazu vychádzania na hlavných cestných ťahoch, teda diaľniciach a cestách I. a II. triedy. Policajti budú aj naďalej kontrolovať povinnosť nosenia rúšok v interiéri a v exteriéri, dodržiavanie karanténnych opatrení alebo obmedzené fungovanie prevádzok.

Policajti zdôrazňujú, že v prípade nevyhnutnosti opustiť domov, napríklad pri ceste do zamestnania, je potrebné zabezpečiť si potvrdenie od zamestnávateľa, alebo iný hodnoverný dokument, ktorým sa dá nutnosť cesty preukázať.

„Aktuálne platí, že ak policajti preverujú oprávnenosť zo zákazu vychádzania a certifikát, potvrdenie, SMS správu či email, porovnávajú ju s osobnými údajmi konkrétnej osoby. Preto je potrebné mať pri sebe aj občiansky preukaz alebo iný doklad totožnosti,” povedala Bárdyová.

Sankcie budú rozdávať i naďalej

Polícia od začiatku tohto roku riešila 1 821 prípadov podozrenia z porušenia lekárom stanovenej karantény, pričom 635 osôb toto opatrenie naozaj porušilo. Takisto preverovala 4 904 prípadov podozrenia z porušenia zákazu otvorenia prevádzok, v tomto prípade sa to potvrdilo v 56 prípadoch.

V 2 878 prípadoch odhalili policajti osoby, ktoré nepoužívali rúško ani iné prekrytie nosa a úst. V 3 679 prípadoch zase odhalili porušenie zákazu vychádzania. Bárdyová v tejto súvislosti doplnila, že v prípade zistenia porušení rieši polícia každý prípad individuálne. „Sankcie zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do tisíc eur a v správnom konaní do 1 659 eur,” dodala hovorkyňa.

 

zdroj: SITA, Foto: ilustračné, www.facebook.com

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

MIMORIADNE: Školy sa nakoniec v pondelok na celom Slovensku neotvoria!

BRATISLAVA 4. februára (SITA) – Únia miest Slovenska (ÚMS) vyzýva vládu SR…

Primár pľúcneho oddelenia to už nevydržal a povedal to na rovinu: Celoplošné testovanie vždy zhoršilo situáciu!

Dáta bez pátosu varujú, že zvyšovanie počtu ťažkých prípadov na umelej ventilácii…

UNIKNUTÉ INFORMÁCIE: Toto čaká SLOVENSKO! Z mnohých opatrení budete poriadne šokovaní!

Dnes sa dostali do médií ďalšie informácie, ktoré ešte neboli verejnosti odprezentované.…