The map, 2013, based on 1.1 billion users

Dvaja muži zahynuli v pondelok po tom, čo pickup vrazil do chodcov pri ceste v meste Amqui na východe Quebecu.

Hovorkyňa provinčnej polície uviedla, že deväť ďalších ľudí bolo zranených vrátane dvoch, ktorých zranenia sa považujú za vážne.

Seržantka Hélène St-Pierreová uviedla, že 38-ročný vodič, miestny obyvateľ, sa sám prihlásil na polícii a bol zatknutý pre podozrenie zo spáchania smrteľnej nehody.

Vysokopostavený vládny úradník oboznámený s touto záležitosťou uviedol, že incident nesúvisí s terorizmom ani národnou bezpečnosťou. Úradník hovoril pod podmienkou zachovania anonymity, pretože nebol oprávnený verejne sa k tejto záležitosti vyjadrovať.

Úrady neuviedli žiadny motív.

St-Pierre uviedol, že obaja zabití boli muži, jeden vo veku 60 rokov a druhý vo veku 70 rokov. Spomedzi zranených dvaja utrpeli vážne zranenia a ďalších sedem sa vyšetruje, uviedla.

St-Pierreová uviedla, že vyšetrovatelia a experti na rekonštrukciu nehôd pracujú na zistení okolností nehody.

“Všetko nasvedčuje tomu, že išlo o ojedinelý incident a že v oblasti už nehrozí žiadne nebezpečenstvo a existuje len jeden podozrivý,” povedala.

Incident sa stal krátko po 15.00 h na bulvári St-Benoit v meste Amqui, ktoré sa nachádza asi 350 km severovýchodne od Quebecu.

Regionálna zdravotnícka rada potvrdila, že v nemocnici v Amqui bol vyhlásený “oranžový kód”, čo vo všeobecnosti znamená situáciu s vysokým počtom obetí.

Alain Gilbert, vodič nákladného auta, povedal, že išiel do Amqui, keď videl niekoľko sanitiek, ktoré ošetrovali asi štyroch alebo možno piatich ľudí rozmiestnených na vzdialenosť asi 500 metrov.

Videl policajta, ktorý vykonával resuscitáciu jednej osoby ležiacej na zemi. Povedal, že v skupine zrejme neboli žiadne deti.

Minulý mesiac v meste Laval v štáte Quebec polícia uviedla, že muž, ktorý riadil mestský autobus, úmyselne narazil do škôlky a zabil dve deti.

V roku 2021 muž použil pickup na zabitie štyroch členov rodiny prisťahovalcov v Londýne v provincii Ontário, čo kanadský premiér Justin Trudeau označil za zločin z nenávisti namierený proti moslimom.

V roku 2018 sa muž v dodávke rútil na chodcov v Toronte a zabil 10 ľudí. Alek Minassian bol uznaný vinným z 10 vrážd prvého stupňa a 16 pokusov o vraždu. Dvadsaťosemročný Minassian polícii povedal, že patril do online komunity sexuálne frustrovaných mužov, z ktorých niektorí plánovali útoky na ľudí, ktorí majú sex.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…