Rozdielne zvyky susedov môžu niekedy zmiasť nielen susedov, ale aj okoloidúcich.

A práve tento zvyk vešania tašiek znepokojoval všetkých ľudí na ulici. Samozrejme, kým nezistili, čo to je. Potom to chcel vyskúšať každý. Ale skôr, ako sa dozvedeli, na čo tieto vrecia slúžia, spájali si ich s čarodejníctvom a čiernou mágiou. Takýto jednoduchý zvyk sa vykonáva najmä v lete, keď je vysoký výskyt všetkých druhov hmyzu. Tento zvyk teda nesúvisí s čiernou mágiou, ale s odlákaním hmyzu.

Nikto nechce mať doma muchy a iný lietajúci hmyz

Zimné obdobie je skvelé už len preto, že v ňom nelieta hmyz. Len čo však svitnú prvé jarné lúče, po celom dome a záhrade sa okamžite rozletí lietajúci hmyz a my premýšľame, ako s ním bojovať. Iste, všetok hmyz je na niečo užitočný, dokonca aj ten lietajúci, ale kto by chcel mať v dome muchy, ktoré bežne lezú po výkaloch a iných nehygienických miestach? Myslíme si, že nikto z nás! Nehovoriac o tom, že muchy aj komáre nepríjemne bzučia a sú mimoriadne otravné. To je ich prvá nevýhoda. Druhým dôvodom je, že muchy môžu šíriť rôzne choroby, ako je salmonelóza, baktéria e-coli a mnohé ďalšie. Skúste sa riadiť radami môjho suseda, som si istý, že budú užitočné.

Vložte vodu do priehľadného vrecka

Celková príprava je veľmi jednoduchá: stačí naplniť vrecko vodou, ale nie úplne, len do polovice. Predtým, ako vrecko uzavriete, vložte doň niekoľko mincí a pripevnite ho na dvere alebo iné miesta, kde nechcete mať muchy alebo komáre. Spýtal som sa suseda, prečo je táto metóda taká účinná, ale nevedel mi presne odpovedať. Tak som to skúsila aj ja a odlákala nielen muchy, komáre a iný lietajúci hmyz, ale aj vtáky, ktoré mi bežne lietali na prahu. Hľadal som túto metódu po celom svete a našiel som spojenie, ktoré túto funkciu vysvetľuje. Vysvetlenie je teda jednoduché: mince sa vo vode krásne lesknú, čo ruší zrak múch a iného hmyzu, tiež vtákov, a preto sa hmyz týmto miestam vyhýba.

zdroj: prosvet.cz

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…