Spánok, okrem toho, že má blahodárne účinky pre náš organizmus, je často spájaný aj s rôznymi vplyvmi náboženstva či kultúry. Ľudia v spánku pociťujú okrem úľavy aj vibrácie, naskakuje im husia koža, či cítia rôzne iné signály. V tradičnej kresťanskej spoločnosti má spánok podobu akejsi očisty, či dokonca práve v Biblii sú sny zobrazované ako spôsob komunikácie s Bohom.

Vo východných kultúrach sa zase verí, že telom prechádza energia, cez tzv. energetické body. Tieto body sú podľa východných mudrcov napojené na náš biologický rytmus a každý bod predstavuje inú časť tela. Podľa toho, kedy sa zobudíme, teda môžeme priradiť ku konkrétnej hodine jednotlivé orgány tela a tým zistiť, čo nám chce naše telo povedať.

21:00-23:00 Stres
Najčastejšia doba zaspávania. V dnešnej modernej dobe je to práve stres s každodenných starostí, ktorý nám bráni zaspať. Práve preto je problém so zaspávaním spájaný so stresom a úzkosťou.

23:00-01:00 Sklamanie v citovej oblasti
Podľa východných učení je v tomto čase najaktívnejší žlčník. S ním sú spojené problémy v emocionálnej oblasti života a teda zobudenie sa v tomto čase môže naznačovať starosti v tejto rovine.

01:00-03:00 Hnev
Hlavným orgánom tohto časového úseku je pečeň. Ide často o ťažké vyrovnávanie sa so závisťou či hnevom, ktorý si ani sami pred sebou nepriznáme.

03:00-05:00 Kontakt s nadpozemským
V tomto období je najaktívnejšie podvedomie. Pokiaľ sa budíte v tejto fáze spánku, môže to znamenať, že sa vás snaží kontaktovať vyššia sila.

05:00-07:00 Potláčanie emócií
Najaktívnejšie sú v týchto hodinách črevá. Podľa východných znalostí nám táto oblasť tela pomáha rozlišovať medzi dobrom a zlom. Problémy s nerovnováhou teda môžu byť spojené s emocionálnym zablokovaním – hnevom, závisťou…

Napriek tomu, že naše telo v prípade problémov zverujeme lekárom, skúste aj vy sami sledovať, čo sa s vami deje. Telo vám totiž môže samo naznačiť, kde je pes zakopaný.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: sdilejte.to

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…