Pumpkin sliced in half and not cleaned of seeds.

Tekvica je považovaná za jednu z najstarších rastlín, ktorú ľudia začali konzumovať veľmi dávno. Nie je to až tak prekvapujúce, vzhľadom na atraktívnu farbu tohto ovocia. A predstate si, čo všetko môžete z takej jednoduchej tekvice pripraviť.

V dnešnej dobe však ľudia najviac obľubujú konzumovať tekvicové semienka, ktoré sú dlho sušené na slnku. Zjedia hŕstku a hlad je preč. Okrem výživovej hodnoty vám môže táto potravina priniesť veľa výhod.

Prečo sú tekvicové semiačka užitočné?

Tekvicové semiačka sú považované za najcennejší zdroj omega-3 polynenasýtených mastných kyselín a vitamínu E, ktorý je nevyhnutný pre zdravie pokožky, nechtov a vlasov. Je toho však omnoho viac. Semiačka obsahujú fytoestrogény, ktoré sú podobné ženským hormónom. Konzumácia semien znižuje riziko rakoviny prsníka a podporuje zdravie.

Tekvicové semená sú užitočné aj pre tínedžerov, pretože pomáhajú pri liečbe akné. Stačí zjesť len 1 lyžičku produktu denne. Necítite sa dobre? Je vám nevoľno? Zjedzte semiačka. Okrem toho znižujú nevoľnosť počas tehotenstva.

Ak chcete udržať mozog v dobrom stave, mali by sme denne skonzumovať 70g tekvicových semiačok, pretože toto množstvo obsahuje odporúčanú dennú dávku fosforu, ktorý podporuje nielen náš mozog, ale aj kosti, zároveň posilňuje kĺby a chrbticu.

Čo sa týka mužov, semiačka majú pozitívny vplyv na prostatu, pomáhajú predchádzať neplodnosti a problémom s prostatou. Ich pravidelné konzumovanie pomáha znižovať a dokonca postupne odstraňovať závislosť od alkoholu.

Pamätajte, že tekvicové semená sú veľmi citlivé na tepelné spracovanie, takže čím ľahšie ich spracujete, tým viac prospešných látok v nich zostane. Odporúčame ich nechať mierne vyschnúť a potom odstrániť kôru. Je lepšie skladovať produkt v sklenenej alebo keramickej podložke na chladnom a tmavom mieste.

Nezabudnite tento užitočný článok zdieľať s priateľmi, aby sa aj oni dozvedeli o čare tekvicových semiačok.

 

ZDROJ: takprosto.cc

 

 

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…