The map, 2013, based on 1.1 billion users

Enviropolicajti oddelenia Trenčín odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ ukončili vyšetrovanie s návrhom na podanie obžaloby obvineného M. G. (1986) z Topoľčian, pre spáchanie trestného činu týranie zvierat.

Obvinený v júli tohto roka v Bánovciach nad Bebravou z okna bytu na piatom poschodí vyhodil svoju mačku. Mačka dopadla na chodník pri bytovom dome následkom čoho uhynula.

Obvinený M. G. mačku následne vložil do ruksaku a išiel smerom k vodnej nádrži Prusy, kde ho na poľnej ceste vedúcej k priehrade spozorovala hliadka Mestskej polície Bánovce nad Bebravou, ktorá následne zistila okolnosti jeho protiprávneho konania.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti a v prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutá alebo za taký čin bola v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdená alebo týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo utýra zviera je takéto konanie považované za trestný čin a môže byť potrestaná odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky. Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha vyššie uvedený čin na viacerých zvieratách, alebo verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti alebo na zvierati osobitne chránenom zákonom, alebo závažnejším spôsobom konania.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…