Podľa úradov neboli hlásené žiadne obete po výbuchu, ku ktorému došlo 20. júla v meste Dengfeng v provincii Henan v továrni na výrobu hliníkových zliatin v dôsledku záplavovej vody.

Závod spoločnosti Dengfeng Power Group Aluminum Alloy Company bol evakuovaný približne dve hodiny pred výbuchom, keď sa do areálu továrne vyliala neďaleká stúpajúca rieka. Podľa oficiálneho článku zverejneného propagačným oddelením mestského výboru CPC Dengfeng neskôr povodňová voda vyplavila nádrž so zliatinou s vysokoteplotným roztokom a spôsobila výbuch.

Na tomto videu miestny obyvateľ natočil moment, keď z továrne v diaľke vybuchli mohutné ohnivé gule a obloha sa sfarbila do oranžova. Miestny meteorologický úrad vydal 19. júla červenú výstrahu pred silným dažďom a zaznamenal úhrn zrážok presahujúci 100 mm.

Rozsah výbuchu dokazujú videá, ktoré natočili svedkovia. Zobrazujú obrovskú ohnivú guľu stúpajúcu do vzduchu, ktorá sa po chvíli mení na dym. Vznikla aj nárazová vlna. Obloha sa sfarbila do červena a žlta.

– Ráno, ešte v posteli, som počul hlasný výbuch. Otriaslo to mojimi oknami a veľmi ma to vystrašilo. Myslel som si, že to nemohol byť blesk,” uviedol jeden z obyvateľov Dengfengu, ktorého citoval denník The Beijing News.

Dodal, že nebol zranený, ale výbuch rozbil všetky okná v jeho dome a dvere sú prasknuté. Mestské úrady v Dengfengu v provincii Henan potvrdili výbuch, ale neuviedli podrobnosti o obetiach ani nezvestných osobách.

zdroj: Newsweek.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…