Dnes je už všeobecne známa dôležitosť dodržiavania pitného režimu. Zvyčajná rada znie vypiť 8 pohárov vody denne. Pomáha to upevniť naše zdravie, získať silu a vitalitu. Viete však, akú teplotu by mala mať vodu, ktorú pijete?

Rozhodli sme sa porovnať pitie teplej a studenej vody. Skúmali sme priaznivé aj nepriaznivé účinky, ktoré má na naše zdravie. Podľa modernej aj tradičnej medicíny spôsobuje studená voda človeku viac problémov ako osohu. A tradičná čínska medicína hovorí, že studenú vodu by ľudia nemali piť vôbec.

Čo sa deje s telom pri pití studenej vody?
– zužujú sa cievy, a tým spôsobujú problémy kyslíku, ktorý sa dostáva do našich orgánov, aby správne fungovali. Zhoršuje sa tak aj funkcia zažívacieho ústrojenstva
– studená voda podporuje vznik obezity, pretože zahusťuje nadbytočný tuk
– telo sa musí vynakladať energiu na to, aby sa vyrovnalo s nízkou teplotou vody, takže sme potom viac unavení
– taktiež sa zvyšuje tvorba hlienu v hrdle a zvyšuje sa riziko ochorenia

Čo sa deje s telom pri pití teplej vody?
Niektoré rady hovoria, že v lete by sme mali namiesto studenej vody siahnuť radšej po nejakom teplom nápoji. Peter McNaughton z Univerzity v Cambridge vysvetlil, tento jav z vedeckého hľadiska. Keď pijete horúci nápoj, receptory vyšlú do mozgu signály a telo automaticky spustí chladiaci mechanizmus. Nastáva potenie, ale vďaka ochladzovaciemu systému tepla je oveľa ľahšie prežiť horúčavy, keď si dáte čaj, ako po vypití ľadovej minerálky alebo iného chladeného nápoja.
Pitie teplej vody má aj iné výhody.

– zlepšuje metabolizmus, ktorý sa stane oveľa rýchlejší. Skúste ráno na lačný žalúdok vypiť pohár teplej vody s polovicou vytlačeného citrónu. Uvidíte, že to naozaj zrýchli váš metabolizmus.
– zbavuje telo toxínov a škodlivých tukov. Preto skúste vypiť aj pohár teplej vody pol hodinu po jedle.
– znižuje cholesterol a pomáha vyčistiť tepny. Taktiež reguluje hmotnosť a dokonca pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi. Zmes teplej vody s citrónom je naozaj užitočná.
– znižuje tvorbu hlienu. Teplá voda poskytuje aj prevenciu reprodukcie baktérií, a tým zbavuje telo záťaže v podobe nádchy alebo zimnice.

porovnania účinkov teplej a studenej vody je viditeľné, že teplá voda je zdraviu naozaj prospešnejšia. Na pitie je teda vhodnejšie používať vodu izbovej teploty ako studenú vodu z chladničky. Pre každého človeka je však lepšie overiť si účinky sám na sebe. Ak to skúsite, nezabudnite sa s nami podeliť o výsledky.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: sovkusom.ru

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…