Dobrovoľníci, ktorí sa v rámci vývoja novej vakcíny zúčastnili očkovania, prehovorili o tom, ako celý proces prežívali. Vyzradili tiež, ako vyzerajú vedľajšie príznaky, pričom pocity prirovnali k poalkoholickej opici. Uvedomujú si však, že vakcína môže zachraňovať životy.

Firma Pfizer a BioNTech ohlásili, že sa im podarilo vyvinúť novú vakcínu, ktorá má voči koronavírusu účinnosť až 90 % a mohla by byť distribuovaná do krajín už koncom tohto roka. Očkovanie by malo prebehnúť dvakrát pre spoľahlivý výsledok a Európska únia už teraz zvažuje objednávku 300 miliónov kusov pre členské krajiny. Gábor Grendel z OĽaNO ako aj Peter Pellegrini z Hlasu pritom už v auguste uviedli v relácií Na telo, že by vakcína mala byť povinná aspoň pre najrizikovejšie skupiny obyvateľstva.

Po jej vyskúšaní na vyše 43-tisíc dobrovoľníkoch zo zahraničia sa títo rozhodli ostatným prezradiť, ako samotné očkovanie prebieha. Vedľajšie účinky pritom prirovnávajú k tým po vakcíne proti chrípke. 45-ročná žena pre DailyMail uviedla, že prvá dávka medikamentu jej spôsobila mierne chrípkové príznaky, hoci po druhej dávke boli príznaky výraznejšie. 44-ročný muž zas potvrdil, že sa po vakcíne cítil ako po víkendovej opici, no symptómy rýchlo odozneli.

Dobrovoľníčka na záver dodala, že očkovanie rozhodne neľutuje a uvedomuje si jeho dôležitosť: “Je toľko ľudí, ktorí vírus chytili a trpeli. Myšlienka, že môžeme niečo urobiť, aby sme zastavili utrpenie ľudí ako aj ich úmrtia, že sa toho môžeme zbaviť a vrátiť sa k normálnym životom, je pre mňa hnací motor.” Účasť na očkovaní tak považovala podľa vlastných slov za občiansku povinnosť.

zdroj: DailyMail

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Filmový svet zasiahla ŠOKUJÚCA správa: 67-ročný známy herec zomrel pri autonehode!

Leslie Jordan, obľúbený komik a herec známy zo seriálu Will a Grace,…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 80 rokov zomrel spevák legendárnej skupiny, ktorej hity poznajú všetci!

Zomrel populárny taliansky spevák Franco Gatti, zakladajúci člen legendárnej popovej skupiny Ricchi…