Dobrovoľníci, ktorí sa v rámci vývoja novej vakcíny zúčastnili očkovania, prehovorili o tom, ako celý proces prežívali. Vyzradili tiež, ako vyzerajú vedľajšie príznaky, pričom pocity prirovnali k poalkoholickej opici. Uvedomujú si však, že vakcína môže zachraňovať životy.

Firma Pfizer a BioNTech ohlásili, že sa im podarilo vyvinúť novú vakcínu, ktorá má voči koronavírusu účinnosť až 90 % a mohla by byť distribuovaná do krajín už koncom tohto roka. Očkovanie by malo prebehnúť dvakrát pre spoľahlivý výsledok a Európska únia už teraz zvažuje objednávku 300 miliónov kusov pre členské krajiny. Gábor Grendel z OĽaNO ako aj Peter Pellegrini z Hlasu pritom už v auguste uviedli v relácií Na telo, že by vakcína mala byť povinná aspoň pre najrizikovejšie skupiny obyvateľstva.

Po jej vyskúšaní na vyše 43-tisíc dobrovoľníkoch zo zahraničia sa títo rozhodli ostatným prezradiť, ako samotné očkovanie prebieha. Vedľajšie účinky pritom prirovnávajú k tým po vakcíne proti chrípke. 45-ročná žena pre DailyMail uviedla, že prvá dávka medikamentu jej spôsobila mierne chrípkové príznaky, hoci po druhej dávke boli príznaky výraznejšie. 44-ročný muž zas potvrdil, že sa po vakcíne cítil ako po víkendovej opici, no symptómy rýchlo odozneli.

Dobrovoľníčka na záver dodala, že očkovanie rozhodne neľutuje a uvedomuje si jeho dôležitosť: “Je toľko ľudí, ktorí vírus chytili a trpeli. Myšlienka, že môžeme niečo urobiť, aby sme zastavili utrpenie ľudí ako aj ich úmrtia, že sa toho môžeme zbaviť a vrátiť sa k normálnym životom, je pre mňa hnací motor.” Účasť na očkovaní tak považovala podľa vlastných slov za občiansku povinnosť.

zdroj: DailyMail

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…