Pitie priveľa kávy, fajčenie či nepravidelné čistenie zubov spôsobuje zažltnutie našej zubnej skloviny. Na trhu je niekoľko bieliacich zubných pást, ktoré sú vo väčšine prípadov len zbytočne predražené, pretože účinok sa vôbec nedostaví. Preto vám chceme ukázať rôzne alternatívy, ktorými môžete tieto bieliace zubné pasty nahradiť.

Klinčeky: Toto korenie je používané ako účinný prostriedok proti bolestiam zubov. Tiež bojuje proti mikróbom v ústach. Rozdrvte klinčeky (alebo si kúpte hotový prášok), pridajte trochu olivového oleja a aplikujte zmes na škvrny. Výbornou radou je pravidelné žuvanie klinčeka na odstránenie zápachu a zabíjanie baktérií. Skúste to miesto bežnej žuvačky.

Sóda a soľ:
Sóda na pečenie má silný antibakteriálny prostriedok, ktorý pomáha pri odstraňovaní zubného povlaku. Práve preto je ideálna práve na čistenie zubov. Stačí len zmiešať 1 polievkovú lyžicu jedlej sódy so štipkou soli. Následne do nej ponorte navlhčenú zubnú kefku. Dôležité však je, aby ste to neopakovali viac ako jedenkrát do týždňa, pretože si môžete vážne poškodiť zubnú sklovinu.

Pomarančová kôra:
Vo všeobecnosti všetky šupky z citrusového ovocia obsahuje kyselinu. To znamená, že pomáhajú pri odstraňovaní škvŕn na sklovine. Stačí, ak si len budete trieť zuby s bielou časťou kôry po dobu 2-3 minút. Tento proces môžete opakovať aj niekoľko krát týždenne.

Citrónová šťava:
Citrónová šťava nie len že odstraňuje povlak, ale taktiež dokonalo bieli zuby. Pre lepši účinok skúste použiť šťavu priamo z kôry. Ponorte zubnú kefku do citrónovej šťavy a jemne prejdite po zuboch. Následne to dobre opláchnite. Dávajte si však pozor, pretože citrónová šťava je veľmi silná látka. Opakujte to len raz za dlhšie obdobie.

Sezamové semienka:
Zoberte si do úst plnú hrsť sezamových  semienok a dobre premiešajte. V ústach si vytvorte konzistenciu podobnú zubnej pasty. Potom túto vytvorenú zubnú pastu používajte so suchou zubnou kefkou. Opakujte 2krát týždenne.

Peroxid vodíka a ústna voda:
Tak ako ústna voda, tak aj peroxid vodíka má antimikrobiálny účinok. Stačí len ak zmiešate 1 lyžičku antiseptickej ústnej vody s tromi lyžičkami  3% roztoku peroxidu vodíka. Kloktajte to niekoľko minút a na záver si prepláchnite ústa čistou vodou.

Jahody a paradajky:
Ak sú pre vaše zuby citrusy príliš citlivé, jahody a paradajky sú ideálnou alternatívou. Stačí ak si vyberiete jedno z nich, vyberiete dužinu a nanesiete na zuby. Po 5 minútach si ústa prepláchnite.

Kokosový olej:
Vložte si do úst 1-2 lyžice kokosového oleja a preplachujte si to v ústach po dobu 10-15 minút. Následne to vypľuvnite a vypláchnite si ústa teplou vodou.

Aloe vera a glycerín:
Zmiešajte 1 lyžicu Aloe vera, 4 lyžičky rastlinného glycerínu, 10 kvapiek citrónového esenciálneho oleja a 4 lyžice sódy na pečenie v hrnčeku s vodou. Premiešajte to tak, aby sa to konzistenciou podobalo na zubnú pastu. S touto vytvorenou pastou si umývajte zuby 1 krát denne. Ak uvidíte nejaké výraznejšie zmeny, stačí tak raz za 3 až  4 dni.

ZDROJ brightside.me

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…