Vo veku 62 rokov zomrel saxofonista a člen britskej skupiny UB40 Brian Travers. Hudobník po niekoľkých rokoch prehral svoj boj s rakovinou. Kapela oznámila jeho smrť na sociálnej sieti.

“S veľkým zármutkom oznamujeme, že nás opustil náš priateľ, brat a zakladajúci člen skupiny UB40 a hudobná legenda Brian David Travers. Brian zomrel v nedeľu večer v kruhu svojej rodiny po dlhom a hrdinskom boji s rakovinou. Myslíme na Brianovu manželku Lesley, jeho dcéru Listu a syna Jamieho,” uviedla skupina UB40 v príspevku na Facebooku.

Do hodiny od zverejnenia sa pod príspevkom objavili tisíce kondolencií. Ľudia tiež zdieľali skupinové fotografie s legendárnym hudobníkom a vyjadrovali sústrasť jeho blízkym.

Travers je členom birminghamskej skupiny od roku 1978. Spolu s ďalšími zakladajúcimi členmi ju pomenovali podľa formulára, ktorý vydala britská vláda v čase, keď sa vytvárali skupiny pre dávky v nezamestnanosti – Unemployment Benefit Form 40.

Mladí hudobníci sa poznali ako priatelia a každý z nich vedel hrať na iný nástroj. Ich prvé vystúpenie sa konalo v krčme The Hare & Hounds Pub.

Väčší úspech sa dostavil po tom, čo si ich všimla speváčka Chrissie Hynde, ktorá pre nich nahrala dva hity I Got You Babe a Breakfast In Bed. Prvý singel nazvali Food for Thought a v britskej hitparáde sa vyšplhal na štvrté miesto.

Kapela získala celosvetový úspech po roku 1983 a vydaní albumu Labour of Love. Album obsahoval coververziu skladby Falling In Love With You od Elvisa Presleyho a coververziu skladby Red Red Wine od Neila Diamonda. UB40 bola ovplyvnená hudobnými štýlmi, ako sú reggae a ska. Kapela vystupuje dodnes a jej zloženie sa mení len minimálne.

zdroj: facebook, youtube

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…