Vo veku 62 rokov zomrel saxofonista a člen britskej skupiny UB40 Brian Travers. Hudobník po niekoľkých rokoch prehral svoj boj s rakovinou. Kapela oznámila jeho smrť na sociálnej sieti.

“S veľkým zármutkom oznamujeme, že nás opustil náš priateľ, brat a zakladajúci člen skupiny UB40 a hudobná legenda Brian David Travers. Brian zomrel v nedeľu večer v kruhu svojej rodiny po dlhom a hrdinskom boji s rakovinou. Myslíme na Brianovu manželku Lesley, jeho dcéru Listu a syna Jamieho,” uviedla skupina UB40 v príspevku na Facebooku.

Do hodiny od zverejnenia sa pod príspevkom objavili tisíce kondolencií. Ľudia tiež zdieľali skupinové fotografie s legendárnym hudobníkom a vyjadrovali sústrasť jeho blízkym.

Travers je členom birminghamskej skupiny od roku 1978. Spolu s ďalšími zakladajúcimi členmi ju pomenovali podľa formulára, ktorý vydala britská vláda v čase, keď sa vytvárali skupiny pre dávky v nezamestnanosti – Unemployment Benefit Form 40.

Mladí hudobníci sa poznali ako priatelia a každý z nich vedel hrať na iný nástroj. Ich prvé vystúpenie sa konalo v krčme The Hare & Hounds Pub.

Väčší úspech sa dostavil po tom, čo si ich všimla speváčka Chrissie Hynde, ktorá pre nich nahrala dva hity I Got You Babe a Breakfast In Bed. Prvý singel nazvali Food for Thought a v britskej hitparáde sa vyšplhal na štvrté miesto.

Kapela získala celosvetový úspech po roku 1983 a vydaní albumu Labour of Love. Album obsahoval coververziu skladby Falling In Love With You od Elvisa Presleyho a coververziu skladby Red Red Wine od Neila Diamonda. UB40 bola ovplyvnená hudobnými štýlmi, ako sú reggae a ska. Kapela vystupuje dodnes a jej zloženie sa mení len minimálne.

zdroj: facebook, youtube

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…