The map, 2013, based on 1.1 billion users

Počet obetí zosuvu pôdy v meste Quetame v stredokolumbijskom departemente Cundinamarca stúpol na 20, informovali v stredu úrady.

“Dnes, 19. júla, sme, žiaľ, potvrdili 20 obetí v obci Quetame,” uviedol guvernér Cundinamarky Nicolás García.

Záchranné práce pokračovali počas celej stredy v snahe vyslobodiť ľudí, ktorí uviazli po tom, ako silné dažde v utorok skoro ráno rozvodnili dva potoky, ktoré odplavili časť dediny Naranjal vo vidieckej oblasti Quetame.

Podľa úradu starostu Quetame, ktoré patrí do departementu Cundinamarca, sa predpokladá, že pod bahnom sa nachádza 20 domov a strhlo aj most, čo spôsobilo uzavretie cesty spájajúcej Bogotu s Villavicenciom, hlavným mestom departementu Meta a jednou z hlavných poľnohospodárskych oblastí krajiny.

Z tohto dôvodu kolumbijská vláda umožnila letecký most medzi Bogotou a Villavicenciom s dvoma lietadlami a piatimi ďalšími letmi, ktoré prevádzkuje štátna spoločnosť Satena s letenkami od 250 000 do 382 000 kolumbijských peso (približne 63 – 96 USD).

Kolumbijský prezident Gustavo Petro uviedol, že oblasť naďalej vykazuje “anomálne správanie v dôsledku nestability terénu”, a preto úrady pomôžu rodinám “okamžite sa presťahovať”, keďže “nebezpečenstvo neprestalo a je nevyhnutné, aby sa počet obetí nezvyšoval”.

“Je to jedna z udalostí, ktoré sú už typické pre pohorie, ktoré je ešte veľmi mladé a nestabilné a ktoré v tejto konkrétnej oblasti spôsobilo stovky úmrtí,” dodal prezident, ktorý uviedol, že okrem inštalácie vzdušného mosta bola do oblasti vyslaná skupina odborníkov, aby naplánovala inštaláciu kovových mostov.

Guvernér uviedol, že “v priebehu dňa sme tiež vykonali prieskum pomocou dronov, aby sme monitorovali prítoky v Puente Quetame a v prípade potreby aktivovali poplach”.

Požiadal tiež vládu o pomoc pri premiestnení alebo výstavbe oporného múru na ochranu obyvateľov 40 domov, s ktorými sa most spája.

zdroj: laprensalatina.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…