Mnohým z nás sa často stáva, že sa nám nedarí večer zaspať. Najhoršie to býva vtedy, keď nás čaká náročný deň a my sa potrebujeme čo najlepšie vyspať.

Na internete nájdete nespočetné množstvo zaujímavých rád, vďaka ktorým môžete zaspať bez akýchkoľvek problémov. Ale ktoré z nich skutočne fungujú? Pri hľadaní odpovede na túto otázku, môžeme prehliadnuť jedno z najjednoduchších riešení. Tajomstvo sa skrýva v knihe.

Blahodárne účinky čítania kníh pred spaním namiesto sledovania televízie
Vedci zistili, že čítanie je jeden z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov na dosiahnutie kvalitného spánku. Výskumy dokazujú, že čítaním kníh môžeme predísť stresu až o neuveriteľných 68 percent v porovnaní s množstvom iných alternatív, ako napríklad – počúvanie hudby, prechádzka alebo čaj pre lepší spánok. Vedci taktiež zistili, že na zrelaxovanie nášho tela a mysle nám stačí len 6 minút čítania. To znie celkom dobre, však?

Listovanie stránok pri čítaní knihy upokojuje mozog po náročnom dni a signalizuje vášmu telu, že je čas ísť do postele
Tajomstvo kvalitného spánku sa neskrýva len v samotnom čítaní. V dnešnom svete moderných technológií sa častokrát poddávame či už smartfónom alebo tabletom. Čítanie takouto formou môže mať negatívny dopad na dobrý a kvalitný spánok. A práve čítanie reálnej knihy je tým pravým, ideálnym prostriedkom pre blaho nášho tela i mysle. Výskumy aj v tomto smere došli k záveru, že ľudia, ktorí  tesne pred spaním trávili čas na sociálnych sieťach, boli počas nasledujúceho dňa oveľa viac unavení, než tí, ktorí čítali knihy.

Vyskúšajte nahradiť večerné pozeranie televízie za zaujímavý román, ako jednoduchší spôsob zaspávania
Skúste siahnuť namiesto televízie po knihe, a verte, že je to to najlepšie čo môžete pre seba urobiť. Kniha upokojí vaše telo i myseľ, zrelaxujete a zbavíte sa stresu. Nehovoriac o tom, že sa vám bude lepšie spať a na druhý deň sa budete cítiť sústredený a plný energie. Samozrejme, čítanie kníh prináša so sebou aj mnohé iné výhody.

A ako sme už spomenuli, na to všetko vám stačí len pár minút čítania. Tak čo, kto z vás dnes bude zaspávať s knihou v ruke?

ZDROJ elitedaily.com

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…