The map, 2013, based on 1.1 billion users

Najmenej šesť ľudí utrpelo zranenia po tom, ako na nich útočník zaútočil nožom v osobnom vlaku neďaleko západonemeckého mesta Aachen. Podozrivého zadržala polícia.

Niekoľko ľudí je ošetrovaných v nemocnici po tom, ako utrpeli zranenia počas útoku na vlak v západnej časti nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko (NRW), informovali v piatok predstavitelia úradov.

Herbert Reul, minister vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko, uviedol, že zranených bolo šesť ľudí vrátane podozrivého útočníka. Reul uviedol, že podozrivý útočil na cestujúcich “bez rozdielu a svojvoľne”.

Reul tiež povedal, že “na základe všetkého, čo zatiaľ vieme”, sa vyšetrovatelia domnievajú, že zámerom páchateľa bolo ublížiť čo najväčšiemu počtu ľudí.

K útoku došlo v piatok ráno v regionálnom osobnom vlaku v okolí Herzogenrathu neďaleko mesta Aachen.

Štyria ľudia boli prevezení do nemocnice, hoci nikto z cestujúcich neutrpel život ohrozujúce zranenia. Obete utrpeli poranenia rúk a rezné rany na tvári.

Podozrivým je 31-ročný muž, ktorý sa narodil v Iraku, hoci jeho občianstvo zostáva nejasné, povedal Reuel novinárom. Štátny minister vnútra dodal, že vyšetrovatelia preverujú možný extrémistický motív útoku.

V roku 2017 bol muž úradmi označený ako osoba potenciálne ohrozená náboženskou radikalizáciou po tom, ako sa jeho správanie výrazne zmenilo počas pobytu v útulku pre utečencov, uviedol Reuel. Odvtedy však nedošlo k žiadnym ďalším incidentom.

Šesťdesiatročnému príslušníkovi federálnej polície, ktorý bol mimo služby a náhodou sa nachádzal vo vlaku, sa s pomocou dvoch ďalších cestujúcich podarilo podozrivého muža premôcť a zadržať, uviedli úradníci. Vo vlaku sa v čase útoku nachádzalo 270 cestujúcich.

Na miesto bolo nasadených približne 200 policajtov. Úrady uzavreli trať, kým prebieha vyšetrovanie.

zdroj: dw.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…