Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky varuje pred niekoľkými nebezpečnými kozmetickými výrobkami.

Kontrolné orgány v Nemecku, Írsku, Českej republike, Rumunsku a Rakúsku nahlásili tieto výrobky do systému Safety Gate Rapex, ktorý slúži na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch.

Medzi spomínanými produktami sú tie, ktoré obsahujú zakázanú látku Butylphenyl Methylpropional. Patria sem voda po holení značky Nish Man, gél na vlasy značky Bielenda, toaletné vody značky Gabrini, toaletná voda pre mužov značky Gordano Parfums, toaletná voda značky STR8, pánsky parfum značky Grandeur Elite či parfumovaná voda New Sitich N°03 z Čínskej ľudovej republiky bez uvedenej značky.

Zoznam pokračuje s parfumovanou vodou Judi, parfumovanou vodou Hot Couture značky Fragrance Deluxe, sprchovým krémom Shower cream – White Musk, sprchovými gély značky Mike Line, kozmetickou súpravou Senzate, krémovým mydlom od značky Artin, toaletnou vodou pre mužov značky Gordano Parfums a viacerými toaletnými vodami pre ženy od tejto značky. Ďalej je tu aj stylingová pena na vlasy Control Styling Mousse.

Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje tiež na krém na zosvetlenie pokožky Caro White Lightening Beauty Cream, kde zistili látku hydrochinón, ktorá môže spôsobiť podráždenie pokožky a dermatitídu. V systéme Rapex sa objavili aj pásiky na bielenie zubov značky Crest s nepovolenou koncentráciou peroxidu vodíka.

Nakoniec ÚVZ varuje pred kozmetickou súpravou pre deti Girls Mini Beauty Case Se značky Pop, ktorá obsahuje zmes konzervačných látok v rozpore s nariadením o kozmetických výrobkoch, a výrobkami na vyrovnávanie vlasov Botoxgel und HairGel, ktoré obsahujú nepovolenú látku formaldehyd. Formaldehyd je kožný senzibilizátor, ktorý môže vyvolať alergické reakcie,

zdroj: Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…