The map, 2013, based on 1.1 billion users

Včera (04.05.2022) krátko po 16.00h prechádzal vodič taxislužby so svojim vozidlom zn. Škoda Octavia po Štefanikovej ulici vo vyhradenom jazdnom pruhu pre vozidlá MHD, pričom riskantnou jazdou obehol cyklistu idúceho na elektro bicykli.

Obaja zakrátko zastavili na jednej úrovni na križovatke, pričom medzi nimi prebehla výmena názorov. Po nej sa cyklista na zelený signál na semafore pohol dopredu. Vodič taxislužby sa za ním rozbehol a zozadu do neho narazil tak, že cyklista spadol z bicykla na jeho kapotu. Po tomto vodič prudko zabrzdil a cyklista z kapoty spadol na vozovku, na čo vodič reagoval tým že znovu prudko zrýchlil, cyklista sa rukami a telom snažil odtlačiť od vozidla, to ho však tlačilo pred sebou ešte cca 10 m, pričom následne mu vozidlo prešlo po nohe a spôsobilo cyklistovi viaceré zranenia. Vodič taxislužby prešiel aj cez elektro bicykel na vozovke a následne z miesta ušiel. Cyklista utrpel pri tomto incidente zranenia, vyžadujúce si lekárske ošetrenie.

Policajti začali po mužovi ihneď po prijatí oznámenia o tejto udalosti pátrať, pričom vodiča taxislužby, ktorým bol 66-ročný muž krátko po 23.30 h zadržali a obmedzili na osobnej slobode. Po vykonaní potrebných úkonov bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví.

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí v zmysle zákona za takéto konanie trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

 

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…