The map, 2013, based on 1.1 billion users

Od dnešného dňa sa bude v Rakúsku vyplácať klimatický a protiinflačný bonus. Dospelí dostanú 500 eur, deti 250.

Tí, ktorí zadali číslo bežného účtu v systéme FinanzOnline alebo poberajú dávky prostredníctvom inštitúcie dôchodkového poistenia, dostanú peniaze automaticky na svoj účet. Ľudia, ktorých údaje nie sú známe alebo ktorí nemajú účet, dostanú bonus vo forme poukážok.

“Ruská agresívna vojna a pandemické problémy so zásobovaním viedli k bezprecedentnej miere inflácie,” uviedlo vo vyhlásení spolkové kancelárstvo. S cieľom zmierniť následky spolková vláda začiatkom júna pripravila tretí balík pomoci v celkovom objeme viac ako 28 miliárd eur do roku 2026.

Od 1. septembra sa budú vyplácať tieto dotácie:

Klimatický bonus vo výške 500 eur (250 eur klimatický bonus plus 250 eur protiinflačný bonus) pre všetkých dospelých (250 eur pre deti)
Úprava životných nákladov vo výške 300 eur pre ľudí s nízkymi príjmami (dôchodcovia s minimálnym dôchodkom, poberatelia minimálneho zabezpečenia, poberatelia dávok v nezamestnanosti, poberatelia študijných štipendií atď.)
Priama pomoc pre dôchodcov vo výške do 500 eur (pre dôchodky od 1 200 do 1 800 eur, nižšie a vyššie odstupňované).

“Naše opatrenia pomoci proti inflácii fungujú a teraz sa postupne vyplácajú. Dôsledky inflácie zasahujú mnohých ľudí veľmi priamo do ich každodenného života, a preto sú priame platby najrýchlejším a najlepším spôsobom podpory. Dňa 1. septembra sa začnú vyplácať tieto ďalšie platby pomoci, a to rýchlo, nebyrokraticky a s priamym účinkom,” uvádza spolkový kancelár Nehammer vo vyhlásení BKA.

Vicekancelár Werner Kogler: “V súčasnosti zažívame bezprecedentnú mieru inflácie. Nemôžeme dosiahnuť, aby inflácia zmizla, ale môžeme prijať účinné a cielené protiopatrenia. Tí, pre ktorých sú rastúce ceny ťažko znesiteľné, budú podporení rýchlou priamou pomocou: Príjemcovia nízkych dôchodkov, minimálnych dôchodkov, príjemcovia študijných štipendií a minimálnych dávok sociálneho zabezpečenia. Vzhľadom na vysokú mieru inflácie sme v rámci ekologicko-sociálnej daňovej reformy zvýšili aj klimatický bonus: od septembra dostane každý dospelý 500 eur.”

1,2 milióna Rakúšanov, ktorých údaje nie sú známe alebo ktorí nemajú účet, dostane bonus vo forme poukážok Sodexo doručených listom RSa. Žiadosť nie je potrebná. Prvé osobne adresované listy RSa s poukážkami Sodexo budú doručené už 7. septembra 2022.

Poukážky Sodexo sú v nominálnej hodnote 50 eur a je možné ich okamžite uplatniť u tisícov akceptačných partnerov zo všetkých sektorov v celom Rakúsku. Všetky body na odkúpenie nájdete na stránke klimabonus.gv.at.

Ako zdôrazňuje ministerka pre klímu Leonore Gewesslerová (Zelení), klimatický bonus je “jadrom ekologicko-sociálnej daňovej reformy” a jeho cieľom je odmeňovať správanie, ktoré je šetrné ku klíme. V rámci vládneho protiinflačného balíka v hodnote šiestich miliárd eur sa v tomto roku zvýšila z pôvodných 100 až 200 eur v závislosti od situácie v oblasti bývania na 250 eur a pribudlo ďalších 250 eur ako kompenzácia inflácie. Pôvodne vláda očakávala, že klimatický a protiinflačný bonus bude vyplatený začiatkom októbra, ale vďaka rýchlejším prípravám sa peniaze teraz prevedú už v septembri.

zdroj: oe24.at

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…