The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri streľbe v hale Svedkov Jehovových v nemeckom Hamburgu zahynulo osem ľudí, zrejme vrátane páchateľa, uviedla v piatok polícia. Bližšie nešpecifikovaný počet ďalších ľudí bol zranený, niektorí z nich vážne.

O možnom motíve streľby, ktorá vo štvrtok večer ohromila druhé najväčšie nemecké mesto, zatiaľ neboli žiadne informácie. Kancelár Olaf Scholz, bývalý starosta Hamburgu, označil streľbu za “brutálny násilný čin”.

Polícia počas noci uviedla, že podľa jej názoru bol strelec len jeden a že by to mohla byť osoba, ktorú našli mŕtvu v budove.

Vyšetrovatelia pracovali celú noc na zaistení dôkazov. V piatok ráno bolo pred budovou ešte stále vidieť kriminalistov v ochranných bielych oblekoch, keď padal ľahký sneh. Policajti umiestnili na zem a parapety okien žlté kužele, aby označili dôkazy.

Predstavitelia Hamburgu uviedli, že v piatok napoludnie sa uskutoční tlačová konferencia, na ktorej sa budú rozoberať podrobnosti.

David Semonian, hovorca Svedkov Jehovových so sídlom v USA, v piatok skoro ráno v e-mailovom vyhlásení uviedol, že členovia “na celom svete smútia za obeťami tejto traumatickej udalosti”.

“Starší zboru v miestnej oblasti poskytujú pastoračnú starostlivosť tým, ktorých udalosť zasiahla,” napísal. “Chápeme, že úrady stále vyšetrujú podrobnosti tohto zločinu. Oceňujeme odvážnu pomoc, ktorú poskytla polícia a záchranné služby.”

Miestom streľby bola Sála kráľovstva Svedkov Jehovových, trojposchodová budova vedľa autoservisu vo štvrti Gross Borstel, niekoľko kilometrov od centra Hamburgu.

Hovorca polície Holger Vehren uviedol, že polícia bola na streľbu upozornená okolo 21.15 h (2015 SEČ) a na mieste bola rýchlo.

Uviedol, že po príchode policajtov, ktorí našli na prízemí ľudí so zjavnými strelnými zraneniami, počuli z horného poschodia výstrel a na poschodí našli smrteľne zranenú osobu, ktorá mohla byť strelcom. Povedal, že polícia nemusela použiť strelné zbrane.

Študentka Laura Bauchová, ktorá býva neďaleko, uviedla, že sa strieľalo približne štyrikrát, informovala nemecká tlačová agentúra dpa. “V týchto obdobiach bolo vždy niekoľko výstrelov, zhruba v intervaloch 20 sekúnd až minúta,” povedala.

zdroj: apnews.com

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…