The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ruský minister zahraničných vecí obvinil Ukrajinu a Západ, že sa snažia zničiť jeho krajinu, a vyhlásil, že Kyjev musí prijať požiadavky Moskvy na ukončenie vojny, inak bude sledovať, ako ich ruské ozbrojené sily dosiahnu na bojisku.

Vyjadrenia Sergeja Lavrova, ktoré odzneli v pondelok neskoro večer uprostred pokračujúcich ťažkých bojov na východe Ukrajiny, prišli deň po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin povedal, že je otvorený rokovaniam, ale len za podmienok Moskvy.

Medzi ne patrí aj uznanie Ukrajiny, že Rusko dobylo pätinu jej územia. Kyjev, vyzbrojený a podporovaný Spojenými štátmi a ich spojencami z NATO, tvrdí, že získa späť celé svoje okupované územie a vyženie všetkých ruských vojakov.

“Naše návrhy na demilitarizáciu a denacifikáciu území kontrolovaných režimom, odstránenie hrozieb pre bezpečnosť Ruska, ktoré odtiaľ vychádzajú, vrátane našich nových území, sú nepriateľovi dobre známe,” citovala Lavrova štátna tlačová agentúra TASS.

Pointa je jednoduchá: Splňte ich pre svoje vlastné dobro. V opačnom prípade o tejto otázke rozhodne ruská armáda.”

Putin začal inváziu na Ukrajinu 24. februára a nazval ju “špeciálnou operáciou” na “denacifikáciu” a demilitarizáciu Ukrajiny, ktorú označil za pešiaka Západu, ktorý ohrozuje Rusko.

Kyjev a Západ tvrdia, že Putinova invázia sa rovná imperialistickému záberu pôdy. Spojené štáty a ich spojenci uvalili na Rusko za jeho inváziu rozsiahle sankcie a poslali ukrajinskej vláde pomoc vo výške miliárd dolárov.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…