The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri nehode viacerých vozidiel v provincii Hatay na juhu Turecka zahynulo najmenej 12 ľudí a 31 ďalších utrpelo zranenia, z toho traja vážne, informovali úradníci.

Kamión prešiel do protismerných jazdných pruhov po tom, ako vodič stratil kontrolu nad vozidlom, a v sobotu neskoro večer sa zrazil s deviatimi autami a dvoma minibusmi, informovala štátna tlačová agentúra Anadolu.

Mnohé z vozidiel boli zaparkované pri ceste neďaleko čerpacej stanice, keď sa priatelia a príbuzní lúčili s mužmi odchádzajúcimi na povinnú vojenskú službu.

Minister zdravotníctva Fahrettin Koca uviedol, že požiare vypukli na diaľnici Iskenderun-Antakya. Minister na Twitteri uviedol, že na miesto v Topbogazli bolo vyslaných 22 sanitiek a tri zdravotnícke záchranné tímy.

“Nech sa Boh zmiluje nad našimi občanmi, ktorí prišli o život, vyjadrujem sústrasť ich príbuzným,” napísal na Twitteri. “Urobíme všetko pre to, aby sa zranení čo najskôr vrátili k svojmu zdraviu.”

Hatay bol jednou z najhoršie postihnutých 11 tureckých provincií, ktoré 6. februára postihlo zemetrasenie, ktoré zničilo časti Turecka a Sýrie. Podľa tureckej vlády zahynulo v Turecku najmenej 50 783 ľudí.

Súkromná tlačová agentúra Demiroren uviedla, že nákladné auto prevážalo vyťažené trosky zo zemetrasenia a pred prejazdom cez diaľnicu okolo 19.00 h miestneho času (16.00 h SELČ) narazilo do iného nákladného auta.

Svedok Ali Sarrac uviedol, že niektorí zo zabitých uhoreli, informovala agentúra Anadolu. Na záberoch bolo vidieť horiace vozidlá, ako sa záchranné tímy snažili udržať ľudí od plameňov.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…