Zomrela tanečnica a herečka Jana Andrsová, ktorá hrala Rusalku v legendárnej hudobnej dráme zo 60. rokov. Roky bola sólistkou Laterny magiky. Mala 83 rokov. Smutnú správu oznámilo v piatok Národné divadlo.

“Zomrela bývalá tanečnica Laterny magiky Jana Andrsová. Česť jej pamiatke!” uviedol hovorca Národného divadla Tomáš Staněk.

Andrsová sa narodila v Prahe a vyštudovala tanečné konzervatórium. Svoje prvé angažmán našla v roku 1957 v Armádnom umeleckom súbore Víta Nejedlého a o dva roky neskôr úspešne absolvovala konkurz do Laterny magiky. Tá zostala jej hlavným pôsobiskom až do konca aktívnej tanečnej kariéry.

V roku 1962 zažiarila v hudobnej dráme Rusalka ako hlavná hrdinka. Pred kamerami stála prvýkrát v 50. rokoch v Strakonickom dudákovi a potom v 70. rokoch v Hrách lásky a Kočičom princovi.

Jej manželom bol violončelista a hudobný pedagóg Alexandr Večtomov a mali spolu tri dcéry. Svoju umeleckú kariéru ukončila pomerne skoro, z Laterny Magiky odišla v roku 1978.

“Bola súčasťou kolektívu, aj keď neformálne, ale celý život bola jeho súčasťou, chodila na všetky nové premiéry. Laterna magika vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a pozostalým,” uzavrel Staněk.

zdroj: Národní divadlo

 

 

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…