Herec a dabér Vladimír Kudla zomrel 6. júla vo veku 74 rokov. Na sociálnej sieti to oznámila spoločnosť Mluvící kniha, pre ktorú nahral niekoľko audiokníh.

“Náš veľmi dobrý priateľ a kľúčový umelec Vladimír Kudla zomrel dnes v noci vo veku 74 rokov. V týchto tituloch zaznieva jeho brilantný a charizmatický hlas: Parfum bláznivého tanca, Denník kastelána, Erekcia, Ejakulácia, Výstava a iné príbehy obyčajného šialenstva, Potulný autobus, Pasák, Láska v čase cholery, Povesti nezbedné a Plné zázrakov, Bojovník – Vždy proti prúdu, Luxorský kráľ, Zátišie s ďatľom, Pavučina lží, Seansa a iné príbehy, Na pamiatku mojich smutných dievčat a Medové týždne,” oznámila spoločnosť Talking Book Company na svojej facebookovej stránke.

Vladimír Kudla nebol výrazným hercom, ale mal prekvapivo veľa filmových a televíznych úloh, väčšinou vedľajších. Už v roku 1969 sa objavil ako mladík v kriminálnej dráme Petra Schulhoffa Na stope krvi po boku Rudolfa Hrušínského. Zahral si aj vo filmoch Volanie rodiny, Prečo?, Silnejší ako ja, Faustova lekcia a Jánošík – Pravdivá história.

V poslednom čase sa zameriava na audioknihy a dabing. Jeho hlas zaznel vo filmoch ako Dumbo, Osem hrozných, Hobit, Ako si vycvičiť draka, Úžasňákovia, Mentalista a Vikingovia.

zdroj: lidovky.cz

 

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Zamestnanec dopravného podniku zastrelil osem ľudí

Zamestnanec dopravnej spoločnosti zastrelil v stredu osem ľudí v meste San Jose…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Muž zastrelil dve deti, tretie bojuje o život

Páchateľa zadržala polícia. V americkom meste Toledo v Ohiu strieľal muž na…