Herec a dabér Vladimír Kudla zomrel 6. júla vo veku 74 rokov. Na sociálnej sieti to oznámila spoločnosť Mluvící kniha, pre ktorú nahral niekoľko audiokníh.

“Náš veľmi dobrý priateľ a kľúčový umelec Vladimír Kudla zomrel dnes v noci vo veku 74 rokov. V týchto tituloch zaznieva jeho brilantný a charizmatický hlas: Parfum bláznivého tanca, Denník kastelána, Erekcia, Ejakulácia, Výstava a iné príbehy obyčajného šialenstva, Potulný autobus, Pasák, Láska v čase cholery, Povesti nezbedné a Plné zázrakov, Bojovník – Vždy proti prúdu, Luxorský kráľ, Zátišie s ďatľom, Pavučina lží, Seansa a iné príbehy, Na pamiatku mojich smutných dievčat a Medové týždne,” oznámila spoločnosť Talking Book Company na svojej facebookovej stránke.

Vladimír Kudla nebol výrazným hercom, ale mal prekvapivo veľa filmových a televíznych úloh, väčšinou vedľajších. Už v roku 1969 sa objavil ako mladík v kriminálnej dráme Petra Schulhoffa Na stope krvi po boku Rudolfa Hrušínského. Zahral si aj vo filmoch Volanie rodiny, Prečo?, Silnejší ako ja, Faustova lekcia a Jánošík – Pravdivá história.

V poslednom čase sa zameriava na audioknihy a dabing. Jeho hlas zaznel vo filmoch ako Dumbo, Osem hrozných, Hobit, Ako si vycvičiť draka, Úžasňákovia, Mentalista a Vikingovia.

zdroj: lidovky.cz

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…