Herec a dabér Vladimír Kudla zomrel 6. júla vo veku 74 rokov. Na sociálnej sieti to oznámila spoločnosť Mluvící kniha, pre ktorú nahral niekoľko audiokníh.

“Náš veľmi dobrý priateľ a kľúčový umelec Vladimír Kudla zomrel dnes v noci vo veku 74 rokov. V týchto tituloch zaznieva jeho brilantný a charizmatický hlas: Parfum bláznivého tanca, Denník kastelána, Erekcia, Ejakulácia, Výstava a iné príbehy obyčajného šialenstva, Potulný autobus, Pasák, Láska v čase cholery, Povesti nezbedné a Plné zázrakov, Bojovník – Vždy proti prúdu, Luxorský kráľ, Zátišie s ďatľom, Pavučina lží, Seansa a iné príbehy, Na pamiatku mojich smutných dievčat a Medové týždne,” oznámila spoločnosť Talking Book Company na svojej facebookovej stránke.

Vladimír Kudla nebol výrazným hercom, ale mal prekvapivo veľa filmových a televíznych úloh, väčšinou vedľajších. Už v roku 1969 sa objavil ako mladík v kriminálnej dráme Petra Schulhoffa Na stope krvi po boku Rudolfa Hrušínského. Zahral si aj vo filmoch Volanie rodiny, Prečo?, Silnejší ako ja, Faustova lekcia a Jánošík – Pravdivá história.

V poslednom čase sa zameriava na audioknihy a dabing. Jeho hlas zaznel vo filmoch ako Dumbo, Osem hrozných, Hobit, Ako si vycvičiť draka, Úžasňákovia, Mentalista a Vikingovia.

zdroj: lidovky.cz

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…