Poznáte to, keď si na konci mesiaca prepočítate vaše výdavky a ani len netušíte kde alebo kedy ste minuli toľko peňazí. Všetko je to pravdepodobne aj tak len o správnom rozdelení financií a pravidelnom sledovaní výdavkov aby ste to vedeli korigovať.

O minimálne výdavky sa snaží a aj sa im to darí americká rodina Dervisovcov. Tá vlastní pozemok o rozlohe 400 árov, kde si vytvorili ekologickú farmu, ktorá ich živý a ešte si popri tom aj privyrobia. Práve táto rodina je okrem iného aj dôkazom toho, že aj bez rôznych pochybných hnojív môžete mať naozaj hojnú úrodu.

https://www.instagram.com/p/BTUPROtgl_q/?utm_source=ig_embed

Táto rodinka sa presťahovala do Pasadeny v polovici 80. rokov. Mali k dispozícií 800 árov čistého pozemku, na ktorom stál starý dom s hospodárskou budovou. Preto sa rozhodli časť pozemku využiť na skutočnú domácu farmu a pestovanie zeleniny.

„Mnohým sa zdá, že žijeme na kúzelnom mieste. Ale v čase nášho príchodu bola pôda v strašnom stave. Až o 20 rokov neskôr sme dokázali dosiahnuť súčasnú úrodu,“ vyjadril sa  Jules Dervis.

Dnes je táto mestská farma v Kalifornii o rozlohe 400 m2 jednou z najväčších domácich fariem v krajine, kde sa vypestuje viac než 3 tony plodín. Ročne teda zarobia približne 15 000€. Vypestovaná úroda pokryje 90% ich potrieb. Tým sa denné náklady na jednu osobu v rodine znižujú na 2€.

Na farme pestujú približne 400 odrôd zeleniny, ovocia a vzácnych jedlých kvetov. Okrem plodín tam majú aj zvieratá ako sú napríklad kurčatá, kačky, kozy a včely. Okrem iného pán Dervis zo strachu z environmentálnych zmien nainštaloval na strechu domu solárne panely. Čo sa týka vozidla, rodina využíva auto, ktoré je poháňané na biopalivami.

Jediným negatívom a problém tejto rodiny je problém so suchom. Zavlažujú teda tradičným spôsobom, a teda hlinenými hrncami.

https://www.instagram.com/p/BjCqrMSgIat/?utm_source=ig_embed

CEZ instagram.com
ZDROJtakprosto.cc
Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…