The map, 2013, based on 1.1 billion users

Búrky, ktoré vo piatok sužovali aj susedné Česko, neobišli ani oblasť pri Soumarskom moste vo Volaroch, kde sa nachádzal stanový tábor pre deti.

Úder blesku zranil niekoľko detí, z ktorých šesť muselo byť prevezených do nemocnice. Informuje o tom Blesk.cz s odvolaním na miestnu políciu a hasičský zbor.

“Na mieste incidentu zasahovali príslušníci polície z miestneho oddelenia vo Volaroch. Okrem nich boli prítomní aj hasiči, ale ich zásah bol minimálny,” uviedla tlačová hovorkyňa juhočeských hasičov Vendula Matějů. Tábor taktiež dostal podporu od dvoch členov posttraumatického tímu.

Pôvodné správy uvádzali, že počet zranených detí je osem, ale neskôr bola táto informácia prehodnotená. “Poslali sme na miesto udalosti posádky z Volar, Prachatic a Vimperka. Záchranári ošetrili šesť detí, ktoré následne transportovali do nemocnice. Vzhľadom na ich vek nemôžeme poskytnúť bližšie informácie o ich zdravotnom stave,” povedala tlačová hovorkyňa ZZS Juhočeského kraja Zuzana Fajtlová.

Napriek tomuto nepríjemnému incidentu sa všetky deti vrátili do tábora ešte počas víkendu. Incident je pre rodičov, ktorí museli doma prežívať obavy o svoje deti, veľkým šokom.

zdorj: blesk.cz

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…