Pamätáte si ikonicky prvý bozk medzi Jackom a Rose vo filme Titanic? Predstavte si, že by Jackovi smrdelo z úst. Nechutné, však? Nikto by si neprial byť v takej situácii. Podľa dotazníka okolo 35% až 45% ľudí celého sveta trpí na páchnutie z úst.

Američania minú okolo 10 biliónov dolárov ročne na produkty určené na ústnu hygienu ako napríklad žuvačky, mätové cukríky, ústne vody či zubné pasty. My vám prinášame 7 jednoduchých trikov ako bojovať proti nepríjemnému zápachu pomocou vecí, ktoré máte bežne doma.

Používajte prírodné ústne vody a osviežovače dychu:

1.
 Korenia ako klinček, kardanom, feniklové semienka či bylinka mäta vám pomáhajú bojovať proti zápachu z úst. Navyše mäta skvelo osvieži vaše ústa.

2. Sóda na pečenie je ďalšia prírodná ústna voda, ktorá je dokonca ľahko dostupná. Jednoducho rozpustite lyžičku sódy v šálke vody a použite ju na vypláchnutie úst. Prípadne môžete ponoriť mokrú zubnú kefku do sódy a vyčistiť si ňou zuby.

3.
 Čaj vyrobený z listov senovky gréckej je skvelým antibakteriálnym osviežovačom úst. Začnite svoj deň tým, že vypijete jednu šálku.

Vypite aspoň 2 litre vody denne:
Je veľmi dôležité piť veľa vody počas dňa. Má to veľa benefitov a zbavenie sa zápachu z úst je iba jeden z mnohých. Sliny zabraňujú rastu baktérií a voda je potrebná na udržanie správneho pôsobenia slinných žliaz. Vyhnite sa pitiu sladkých džúsov v noci, pretože napomáhajú tvorbe baktérii.

Dávajte si pozor na to, čo jete:
Je známe, že niektoré potraviny spôsobujú zápach úst a preto je lepšie, ak sa im vyhneme. Cibuľa a cesnak sú pravdepodobne najčastejšími spúšťami zápachu z úst, no nemali by sme ich z našej stravy úplne vyhadzovať, pretože výskumy dokázali, že cibuľa zabíja 4 rôzne druhy baktérii, ktoré spôsobujú zubný kaz a ochorenia ďasien. Taktiež by ste sa mali vyhnúť jedlám bohatým na fruktózu, pretože podporujú tvorbu baktérií. Ak ste hladní, dajte si jablká alebo nejaký jogurt. Jablká obsahujú heteropolysacharidový pektín, ktorý je známy tým, že stimuluje tvorbu slín, zatiaľ čo jogurt pomáha redukovať baktérie v ústach.

Oškrabte si jazyk:
Váš jazyk sa môže stať živnou pôdou pre páchnuce baktérie. Po vyčistení zubov použite svoju kefku na zuby tak, aby ste si očistili jazyk od akýchkoľvek baktérií. Môžete tiež použiť špeciálnu škrabku na jazyk.

Umývajte si zuby dvakrát denne a niť raz denne:
Zuby si umývajte aspoň 2 minúty, dvakrát za deň a niť použite raz. Štúdie dokázali, že len niečo okolo 55% žien si umýva zuby dvakrát denne a muži sú na tom ešte horšie – 49%. Umývanie a používanie nite pomáha odstrániť uviaznuté zvyšky jedla a odstraňuje zápach, ktorý spôsobujú baktérie v ústach.

Starajte sa o svoje ďasná:
Baktérie sa zhromažďujú vo vačkoch v spodnej časti zubov a vytvárajú zápach. Taktiež je známe, že choroby dýchacích ciest spôsobujú zápach. Ak chcete udržať svoje ďasná zdravé, vyberajte si zubnú pastu, ktorá obsahuje fluorid. Taktiež prestaňte fajčiť, pretože fajčenie oslabuje váš imunitný systém a je silne spojené s problémami súvisiacimi s ďasnami.

Žujte ovocnú kôrku:
Riadne si opláchnite kôru citrusových plodov, ako je citrón alebo pomaranč, a potom ju skúste chvíľu žuvať. Nielen že to dodá vaším ústam sviežosť, no kyselina citrónová podporuje slinné žľazy, aby produkovali viac slín, ktoré prirodzene ochraňujú ústa pred zápachom a zubnými kazmi.

Teraz, keď poznáte tieto úžasné spôsoby, ako sa zbaviť nepríjemného zápachu z úst, nezabudnite ich zdieľať so svojimi priateľmi. Poznáte aj nejaké iné spôsoby?

ZDROJbrightside.me

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…