The map, 2013, based on 1.1 billion users

Na thajskom letisku museli amputovať nohu žene, ktorú vo štvrtok zachytil eskalátor.

Päťdesiatsedemročná thajská cestujúca mala nastúpiť na ranný let z bangkockého letiska Don Mueang do južnej provincie Nakhon Si Thammarat, keď ju zachytil eskalátor v termináli 2 letiska. Podľa predstaviteľov letiska jej tamojší lekársky tím nakoniec musel odrezať ľavú nohu nad kolenom.

“V mene medzinárodného letiska Don Mueang by som chcel vyjadriť hlbokú lútosť v súvislosti s touto nehodou,” povedal riaditeľ letiska Don Mueang Karun Thanakuljeerapat počas tlačovej konferencie. “Rád by som zdôraznil, že zabezpečíme, aby sa takáto nehoda už neopakovala.”

Povedal, že letisko bude plne zodpovedné za náklady na liečbu ženy a bude otvorené rokovaniam o ďalších kompenzáciách.

Lekársky tím v nemocnici, do ktorej ju pôvodne poslali, informoval Karuna, že jej nohu nemôžu prišiť, ale žena požiadala o preloženie do inej nemocnice, aby posúdili túto možnosť, povedal.

Na záberoch zdieľaných na internete bolo vidieť spodnú časť nohy ženy zachytenú pod pásom na konci chodníka, keď jej pomáhal personál letiska. Kufru, ktorý ležal neďaleko nej, chýbali dve kolieska a bolo vidieť odlomené žlté dosky pripomínajúce hrebeň z miesta, kde zvyčajne zakrývajú okraj pásu v mieste, kde končí eskalátor.

Karun uviedol, že kolieska kufra sa našli pod pásom, ale nebolo jasné, ako by to mohlo súvisieť s nehodou. Povedal, že chodníky na letisku sa kontrolujú denne a každý mesiac sa vykonáva dodatočná kontrola. Povedal, že eskalátor bol uzavretý a tím inžinierov ho kontroluje, aby zistil príčinu nehody.

Chodník vyrobila japonská spoločnosť Hitachi a bol nainštalovaný v roku 1996, povedal riaditeľ letiska a dodal, že v roku 2025 sa plánuje požiadať o rozpočet na výmenu za novší model.

zdroj: cbsnews.com

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…