Porušil nariadenie?! Minister hospodárstva Richard Sulík (52) sa uplynulú nedeľu stretol v diskusnej relácii O 5 minút 12 s expremiérom Petrom Pellegrinim (45), ktorému o dva dni nato vyšiel pozitívny test na COVID-19.

Kým moderátor aj ostatní, ktorí sa zúčastnili na nakrúcaní, išli rovno do 5-dňovej karantény, šéf liberálov Sulík tak však neurobil. V stredu ráno prišiel normálne na zasadnutie vlády.

Sulík svoje konanie obhajuje. „Boli sme od seba neustále v odstupe, mal som rúško, v podstate každý deň chodím na testy a všetky boli negatívne. A teraz je na programe dôležité rokovanie vlády,“ vysvetľoval minister, prečo neostal v domácej izolácii. Na rokovaní vlády sa však mohol zúčastniť online, ako to v pondelok urobil minister práce Milan Krajniak, alebo mohol poslať za seba náhradu ako minister životného prostredia Ján Budaj, ktorý je v karanténe kvôli pozitívnemu šoférovi.

Aj v RTVS na rozdiel od Sulíka zvolili karanténu. „Všetci zamestnanci RTVS, ktorí sa počas uplynulej nedele 13. decembra zúčastnili na nakrúcaní relácie O 5 minút 12 a prišli do kontaktu s pozitívne testovanou osobou, sú v domácej karanténe. Po uplynutí 5-dňovej lehoty budú pretestovaní,“ povedala pre Nový Časň hovorkyňa Andrea Pivarčiová.

Dodala, že podľa výsledkov testov sa rozhodne, kto bude moderovať najbližšiu reláciu. „Rovnako budú všetci zúčastnení ešte opakovane pretestovaní pred samotnou výrobou relácie počas nadchádzajúceho víkendu,“ ukončila.

zdroj: cas.sk

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…