Vo veku 95 rokov zomrel nemecký herec Ralf Wolter.

Wolter bol posledným žijúcim hercom z populárnych filmov Karla Maya zo 60. rokov, ktorý hral “Sama Hawkensa” vo filmoch WINNETOU a “Hadžiho Halefa Omara” vo filmoch KURDISTAN.

Herec Ralph Wolters zomrel v Mníchove vo veku 95 rokov. Informovala o tom nemecká tlačová agentúra. Údajne to v piatok potvrdila jeho manželka. Wolter sa stal známym najmä vďaka účinkovaniu v mnohých filmoch Karla Maya. Tam stelesnil postavy Sama Hawkensa, švábskeho predavača hodiniek Hasenpfeffera či Hadschiho Halefa Omara v mnohých “Winnetouových” pásmach.

Wolter sa narodil v roku 1926 v Berlíne, pochádzal z umeleckej rodiny a už v mladosti sa venoval herectvu. V roku 1951 si zahral v komédii “Ženy pána S.” po boku Paula Hörbigera (1894 – 1981). Nasledovalo množstvo ďalších filmových produkcií, kým si v roku 1962 po prvý raz zahral úlohu herca Sama Hawkensa a následne sa zúčastnil na viac ako desiatke filmov Karla Maya.

Ralf Wolter spôsobil v roku 2002 smrteľnú dopravnú nehodu

Od roku 1975 sa Wolter objavoval najmä v televíznych filmoch ako “Der Alte”, “Der Fahnder”, “Ein Schloss am Wörthersee” alebo v “Tatort”. Na svoje veľké úspechy z filmov o Karlovi Mayovi však už nedokázal nadviazať.

V máji 2002 sa Wolter nedobrovoľne dostal na titulky novín. Vtedy 75-ročný muž spôsobil dopravnú nehodu s tromi obeťami na životoch po tom, ako sa so svojím autom otočil na diaľnici. Z miesta nehody potom ušiel. Na neskoršom súdnom pojednávaní Wolter povedal, že si nič nevšimol, a preto odišiel. Napriek tomu bol odsúdený na podmienečný trest a pokutu okrem iného za neúmyselné zabitie.

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…