The map, 2013, based on 1.1 billion users

V utorok bol v anglickom meste Nottingham zatknutý muž podozrivý z vraždy po tom, ako boli v ranných hodinách nájdení traja mŕtvi ľudia a traja ďalší boli zrazení a zranení dodávkou, uviedla polícia.

“Ide o strašnú a tragickú udalosť, ktorá si vyžiadala životy troch ľudí,” uviedla šéfka polície v Nottinghamshire Kate Meynellová.

Podľa jej slov dve osoby našli mŕtve na jednej ulici krátko po štvrtej hodine ráno a tretiu na inej ulici. Traja zranení z dodávky sa nachádzali na inom mieste a boli ošetrovaní v nemocnici. O ich stave neboli bezprostredné informácie.

Svedkyňa Lynn Haggittová novinárom povedala, že biela dodávka zastavila vedľa nej o 5.30 hod. ráno a ona videla, ako sa vodič pozrel do zrkadla a zbadal policajné auto, ktoré sa pomaly približovalo zozadu bez zapnutých svetiel. Dodávka potom vrazila do muža a ženy na rohu ulice.

“Išiel rovno do nich, ani sa neobťažoval otočiť, jednoducho sa vrátil rovno do nich,” povedala Haggittová. “Pani skončila na obrubníku a potom cúvol s bielou dodávkou a išiel, zrýchlil po Parlamentnej ulici, pričom za ním išli policajné autá.”

Povedala, že muž mal podľa všetkého poranenú hlavu, ale pomohli mu na nohy. Žena sedela na obrubníku a vyzerala byť v poriadku.

Polícia bezprostredne neuviedla žiadny možný motív. Vyšetrovanie viedla miestna polícia, nie príslušníci protiteroristického oddelenia.

“Domnievame sa, že všetky tieto tri incidenty spolu súvisia, a jedného muža sme zadržali,” povedal Meynell. “Toto vyšetrovanie je v počiatočnom štádiu a tím detektívov pracuje na tom, aby presne zistil, čo sa stalo.”

Premiér Rišo Sunak to označil za šokujúci incident a požiadal, aby polícia dostala čas na vyšetrenie tohto činu.

“V myšlienkach som so zranenými, ako aj s rodinou a blízkymi tých, ktorí prišli o život,” povedal Sunak.

Zábery na sociálnych sieťach ukazovali policajtov, niektorých s puškami, ako stoja pri kordónoch na viacerých miestach v centre mesta.

Mestská električková sieť uviedla, že pozastavila všetky spoje.

Nottingham je mesto s približne 350 000 obyvateľmi, ktoré leží asi 190 km severne od Londýna.

zdroj: apnews.com

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…