Na západe sa voda teší stále väčšej popularite. Už len to, že jej patrí druhá priečka v obľúbenosti. Aj keď si myslíme, že to je veĺmi pekné umiestnenie, tak sa skúste zamyslieť, čo môže byť na prvom mieste? Teda, či je voda na tom stále tak dobre.

Nemusíme si nejak dlho nad tým lámať hlavu, každému je jasné, že na prvej priečke bude niečo, čo nám vôbec neprospieva. Cukor, bublinky, presne takéto nápoje. Tieto nápoje nepatria medzi ten šťastný výber už len preto, že nám ohrozujú zdravie a vystavujú nebezpečenstvu  rôznych chorôb.

Preto sa pýtame, čo myslíte, čo by sa stalo s telom keby vynecháme všetky nezdravé nápoje a budeme piť len čistú vodu? Vo svete sa nájdu ľudia, ktorých táto otázka tiež zaujala. Jedným z nich bol Chris Bailay ( pričiňuje sa na zdravom životnom štýle). Uskutočnil výskum týkajúci sa tejto otázky. Tri mesiace pil len čistú vodu.

Uhaste hlad:
Táto, mohli by sme povedať priam „zázračná“ kvapalina nám pomáha zahnať pocit hladu. To, že je dobrým pomocníkom pri chudnutí už vieme. Prispeje k menšiemu počtu kalórii zo stravy. Viac energie, lepší metabolizmus

Vyskúšajte ráno, keď vstanete, vypiť 2 poháre vlažnej vody pred jedlom. Tento trik zrýchli váš metabolizmus o neuveriteľných 25%. To vám dodá oveľa viac energie, ktorú budete potrebovať počas dňa. A taktiež vám môže pomôcť spáliť niečo z telesného tuku.

Detoxikácia:
Preč so škodlivinami a toxínmi, aj k tomuto dopomáha voda. Bude vás ochraňovať aj pred tvorbou vrások. Rýchlejšia detoxikácia.

Výkonnejší mozog:
Viete koľko % vody tvorí váš mozog? Je to 83%! Z čoho vyplýva, že pokiaľ budete vaše telo zásobovať vodou, tak aj váš mozog bude lepšie fungovať. Funkcie spojené s mozgom bdú tiež lepšie.

Vyhnite sa riziku ochorenia:
Čistá voda je skutočným pomocníkom pre naše telo a organizmums. jej pravidelne pitie, nás môže ochrániť pred rôznymi ochoreniami. Najčastejšie sú to infekcie močových ciest, vysoký krvný tlak alebo aj rakovina tlstého čreva.

Chudnutie:
V presladených nápojoch je vysoký obsah cukru a kalórii. Pitím vody sa stalo to, že príjem vaších kalórii sa znížil o takú hodnotu akoby ste denne behali 8 kilometrov. To je celkom slušné, nie?

Predchádzajte infarktu:
Stačí na to vypiť okolo päť pohárov čistej vody každý deň, čo môže predstavovať asi tak jeden liter. Aj vďaka tomu sa môžete vyhnúť infarktu o 42%. Asi je treba sa nad tým zamyslieť, ako málo môže stačiť. Infarkt patrí medzi najčastejšiu príčinu smrti.

Skvelý vplyv na pokožku:
Voda ako zdroj hydratácie vašu pokožku pekne opojí, hydratuje, zjemní. Každodenné pitie vody vás vie zbaviť pupáčikov, ekzémov a taktiež akné.

Plnšia peňaženka:
A čo je na nej ešte také skvelé? Hlavne to, že je oveľa lacnejšia ako všetky tie nápoje, ktoré nám ohrozujú zdravie. Nemusíme si kupovať len minerálky, pretože sme v krajine kde tečie aj z vodovou, dobrá voda.

Vďaka tomu vaša peňaženka bude plnšia a vaše zdravie lepšie!

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: vylectese.cz / bigstock.com

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…