The map, 2013, based on 1.1 billion users

V piatok ráno skolabovalo na strednej škole v Sokolove v susedných čechách 19 študentov. Karlovarská krajská záchranná služba vyhlásila prvý stupeň pohotovosti. Podľa Petra Bakuru z regionálnej záchrannej služby sú študenti stále v miernom kolapse.

“O trištvrte na deväť sme dostali hlásenie o dvoch osobách, študentoch, ktorí majú nevoľnosť v škole,” uviedol hovorca Karlovarskej krajskej záchrannej služby Radek Hes, podľa ktorého ide o Sokolovskú policajnú alebo vojenskú strednú školu.

“Následne po príchode posádky záchrannej služby na miesto udalosti nahlásili väčší počet osôb, aktuálne devätnásť. Vyslali sme už osem posádok,” pokračoval hovorca.

“Vyhlásili sme prvý stupeň ohrozenia a aktivovali sme hasičov a políciu, aby preverili, či v tejto budove nedošlo k intoxikácii alebo k príčinám toho, čo sa stalo a deje, alebo k úniku. To zatiaľ nikto nevie. Nikto nevie, či je to z jedla alebo z nejakého plynu,” povedal Hes. Incident sa podľa neho stal v budove školy, v ktorej sídli vojenská a policajná stredná škola.

Podľa starostky Sokolova Renaty Oulehlovej (ANO) hasiči zatiaľ nenašli žiadne stopy po úniku plynu. Príčinu teraz vyšetrujú. “O študentov je postarané, nikto nie je v ohrození života. Všetci sa snažia zistiť príčinu incidentu. Nikto z dospelých nebol indisponovaný,” povedal Oulehl.

zdroj: novinky.cz

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel obľúbený filmový herec († 54), príčina jeho smrti zatiaľ nie je známa!

Zomrel americký herec Michael K. Williams, mal 54 rokov. Divákom je známy…