The map, 2013, based on 1.1 billion users

Policajti zasahovali v nedeľu bezprostredne po incidente medzi ozbrojeným 41 ročným mužom a rodinnými príslušníkmi z Ukrajiny, v obci neďaleko Skalice.

Policajti prijali v nedeľu o 10.30 h informáciu s tým, že medzi mužom a osobami, ktoré bývajú v ubytovni, došlo ku konfliktu a muž sa im mal vyhrážať so zbraňou.
Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba a na druhej strane muž pod vplyvom alkoholu. Osobám mal najskôr búchať na dvere, vyhrážať sa im a nakoniec mal na cudzinca namieriť krátku strelnú zbraň. Konflikt pokračoval na dvore a muž okrem strelnej zbrane vytiahol na poškodeného aj nôž. Po incidente sa útočník ukryl do prístavby rodinného domu.
Z dôvodu podozrenia a obavy, že by mohol podozrivý muž pokračovať v útoku, prípadne ohroziť seba, alebo iného na živote, udalosť bola vyhodnotená ako vysoko profilový incident a operačné stredisko povolalo na miesto policajných vyjednávačov, policajtov PPÚ aj celý policajný výjazd s vyšetrovateľom.

Na miesto sme vyslali policajného vyjednávača zo Skalice a podporný tím vyjednávačov z Trnavy. Policajti si situáciu na mieste zhodnotili, do úvahy sa brala aj možnosť, že osoba môže mať pri sebe ďalšiu zbraň, preverili sa únikové možnosti a zvolil sa najvhodnejší spôsob nadviazania komunikácie s mužom. Muža, ktorý sa ukrýval v dome nakoniec policajní vyjednávači presvedčili a s políciou spolupracoval. Hliadka ho vzápätí obmedzila na osobnej slobode a previezla na policajnú stanicu. Za skutok môže hroziť osobe v zmysle zákona strata slobody na 3 až 8 rokov.

NEDOVOLENÉ OZBROJOVANIE, VYHRÁŽANIE
Skalický vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania.
Policajti mu po skutku zaistili viaceré zbrane, ktoré budú podrobené expertíznemu skúmaniu. Podozrivý muž zostáva naďalej zadržaný v cele policajného zaistenia.

VYSOKOPROFILOVÝ INCIDENT – VYJEDNÁVAČI
Polícia v tomto prípade označila udalosť ako vysoko profilový incident.
Účelom krízového vyjednávania bolo najmä nadviazať s osobou kontakt, a cestou obojstrannej komunikácie upokojiť situáciu, čo sa nakoniec policajtom na mieste úspešne podarilo. V zálohe boli pripravení zasiahnuť aj policajti PPÚ ako taktický tím, ktorí by situáciu riešili intervenčne.
Do akcie boli nasadení aj dvaja naši noví vyjednávači, ktorí úspešne ukončili 2 týždňový kurz vyjednávania a o 2 dni boli nasadení do ostrej akcie. Doplnili tak stavy kolegov, ktorí už 26 rokov na Slovensku poskytujú pomoc osobám v núdzi, v krízových situáciách pri riešení vysoko profilových incidentov.

zdroj: Polícia SR – Trnavský kraj

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…