The map, 2013, based on 1.1 billion users

Thajské ministerstvo zdravotníctva v nedeľu uviedlo, že viac ako 600 zdravotníckych pracovníkov, ktorí dostali dve dávky čínskej vakcíny Sinovac (SVA.O), sa nakazilo vírusom COVID-19, keďže úrady zvažujú podanie posilňovacích dávok na zvýšenie imunity.

Z celkového počtu 677 348 zdravotníckych pracovníkov, ktorí dostali dve dávky vakcíny Sinovac, sa nakazilo 618. Vyplýva to z údajov ministerstva zdravotníctva za obdobie od apríla do júla. Jedna zdravotná sestra zomrela a ďalší zdravotnícky pracovník je v kritickom stave.

Expertná skupina odporučila tretiu dávku na vyvolanie imunity u ohrozených zdravotníckych pracovníkov, uviedol v nedeľu na tlačovom brífingu vysoký zdravotnícky úradník Sopon Iamsirithawon.

“Bude to iná vakcína, buď vírusový vektor spoločnosti AstraZeneca, alebo mRNA vakcína, ktorú Thajsko dostane v najbližšom čase,” povedal a dodal, že odporúčanie sa zváži v pondelok.

Oznámenie prichádza v čase, keď táto krajina juhovýchodnej Ázie v nedeľu zaznamenala rekordný počet 9 418 komunitných infekcií. V sobotu úrady zaznamenali rekordných 91 nových denných úmrtí na koronavírus.

Od začiatku pandémie v minulom roku Thajsko zaznamenalo celkovo 336 371 potvrdených infekcií a 2 711 úmrtí.

Väčšina thajských zdravotníckych pracovníkov a pracovníkov v prvej línii dostala po februári vakcíny Sinovac, pričom vakcína proti vírusovému vektoru od spoločnosti AstraZeneca (AZN.L) prišla v júni.

Thajsko očakáva ešte tento mesiac dar 1,5 milióna vakcín od spoločnosti Pfizer-BioNTech (PFE.N), (22UAy.DE) zo Spojených štátov a objednalo 20 miliónov dávok, ktoré budú dodané po októbri.

zdroj: reuters

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…