The map, 2013, based on 1.1 billion users

Thajské ministerstvo zdravotníctva v nedeľu uviedlo, že viac ako 600 zdravotníckych pracovníkov, ktorí dostali dve dávky čínskej vakcíny Sinovac (SVA.O), sa nakazilo vírusom COVID-19, keďže úrady zvažujú podanie posilňovacích dávok na zvýšenie imunity.

Z celkového počtu 677 348 zdravotníckych pracovníkov, ktorí dostali dve dávky vakcíny Sinovac, sa nakazilo 618. Vyplýva to z údajov ministerstva zdravotníctva za obdobie od apríla do júla. Jedna zdravotná sestra zomrela a ďalší zdravotnícky pracovník je v kritickom stave.

Expertná skupina odporučila tretiu dávku na vyvolanie imunity u ohrozených zdravotníckych pracovníkov, uviedol v nedeľu na tlačovom brífingu vysoký zdravotnícky úradník Sopon Iamsirithawon.

“Bude to iná vakcína, buď vírusový vektor spoločnosti AstraZeneca, alebo mRNA vakcína, ktorú Thajsko dostane v najbližšom čase,” povedal a dodal, že odporúčanie sa zváži v pondelok.

Oznámenie prichádza v čase, keď táto krajina juhovýchodnej Ázie v nedeľu zaznamenala rekordný počet 9 418 komunitných infekcií. V sobotu úrady zaznamenali rekordných 91 nových denných úmrtí na koronavírus.

Od začiatku pandémie v minulom roku Thajsko zaznamenalo celkovo 336 371 potvrdených infekcií a 2 711 úmrtí.

Väčšina thajských zdravotníckych pracovníkov a pracovníkov v prvej línii dostala po februári vakcíny Sinovac, pričom vakcína proti vírusovému vektoru od spoločnosti AstraZeneca (AZN.L) prišla v júni.

Thajsko očakáva ešte tento mesiac dar 1,5 milióna vakcín od spoločnosti Pfizer-BioNTech (PFE.N), (22UAy.DE) zo Spojených štátov a objednalo 20 miliónov dávok, ktoré budú dodané po októbri.

zdroj: reuters

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…