Počas víkendového testovania antigénovými testami v meste Brezová pod Bradlom odhalili 22 pozitívnych ľudí.

Mesto na základe vysokého počtu vybavilo pozitívnym obyvateľom PCR testy, ktoré potvrdili výskyt nového koronavírusu iba u štyroch. TASR o tom informoval prednosta mestského úradu Ján Michálek.

“Keďže počet pozitívne testovaných bol výrazne nad bežný priemer, v súčinnosti s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trenčíne sme požiadali o pretestovanie pozitívnych ľudí. Mesto všetkých občanov obvolalo a informovalo ich o pretestovaní. Na jeho základe boli identifikovaní iba štyria pozitívni,” uviedol pre TASR Michálek.

Testovanie PCR testami sa uskutočnilo v pondelok 26. apríla v spolupráci s pracovníkmi myjavskej nemocnice. “Na antigénové testovanie som išiel s tým, že výsledok budem mať negatívny. Nepociťoval som žiadne príznaky ochorenia. Preto ma výsledok testu prekvapil, zvlášť keď aj osoba, ktorá bola testovaná hneď po mne, mala pozitívny výsledok testu,” uviedol Peter Sokol, ktorému vyšiel pozitívny antigénový test, ale test PCR na ochorenie COVID-19 nepotvrdil.

“Všetkých pretestovaných občanov bude v najbližšej dobe kontaktovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) a spresní im ďalší postup. Výrobnú šaržu AG testov, ktorá sa používala v sobotu (24. 4.), sme okamžite stiahli z testovania, aj vďaka čomu bol v nedeľu pozitívny iba jeden občan,” doplnil prednosta.

 

zdroj: TASR

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

MIMORIADNE: Školy sa nakoniec v pondelok na celom Slovensku neotvoria!

BRATISLAVA 4. februára (SITA) – Únia miest Slovenska (ÚMS) vyzýva vládu SR…

Primár pľúcneho oddelenia to už nevydržal a povedal to na rovinu: Celoplošné testovanie vždy zhoršilo situáciu!

Dáta bez pátosu varujú, že zvyšovanie počtu ťažkých prípadov na umelej ventilácii…

UNIKNUTÉ INFORMÁCIE: Toto čaká SLOVENSKO! Z mnohých opatrení budete poriadne šokovaní!

Dnes sa dostali do médií ďalšie informácie, ktoré ešte neboli verejnosti odprezentované.…