The map, 2013, based on 1.1 billion users

Muž čistil kabínu svojho auta, keď v istom momente došlo k výbuchu.

Podľa hasičov sa vodič pri čistení aerosólovým čistiacim prostriedkom rozhodol zapáliť si cigaretu. V dôsledku incidentu utrpela obeť mnohopočetné popáleniny a bola odovzdaná záchranárom. Hasiči pripomínajú: – Čítajme etikety a buďme ohľaduplní.

K incidentu došlo v sobotu (1. októbra) na jednej z umývačiek áut v Jelenej Hore v Poľsku. Podľa hasičov sa muž pri čistení kokpitu svojho auta aerosólovým čistiacim prostriedkom rozhodol zapáliť si cigaretu.

Počas zapaľovania zapaľovača došlo vo vozidle k výbuchu. Hasiči, ktorí vyrazili na miesto nehody, zistili, že stred vozidla Volkswagen je obhorený, informuje tlačový dôstojník veliteľa Mestskej štátnej hasičskej služby v Jelenej Góre kapitán Krzysztof Zakrzewski.

Dodáva: – Vo vozidle došlo k vznieteniu atmosféry v dôsledku zapálenia cigaretového zapaľovača v blízkosti miesta, kde bol rozprašovaný tlakový aerosól. V dôsledku incidentu utrpela obeť mnohopočetné popáleniny a bola odovzdaná záchranárom. Vozidlo bolo skontrolované, či z neho neuniká ďalší plyn a či sa v ňom nešíri požiar.

Podľa hasičov sa podobné situácie vyskytli, keď sa počas pandémie COVID-19 použilo veľké množstvo dezinfekčných kvapalín, ktoré sú tiež horľavé.

Nejde len o autá. Veľmi podobný účinok majú aj iné výrobky, ktoré používame každý deň v domácnosti – napríklad lak na vlasy alebo dezodoranty. Ich používanie v relatívne malých miestnostiach – napríklad v kúpeľni – a zavedenie otvoreného ohňa tam môže viesť k podobnej situácii,” varuje Zakrzewski.

Ako pripomína hasič, každý výrobok uvedený na trh je označený. – A jasne sa v ňom uvádza, že je horľavý. Stačí si prečítať návod na použitie a byť trochu opatrný v tom, čo robíme a kde to robíme. Potom sa nebudú stávať situácie ako tá v autoumyvárni,” zdôrazňuje hovorca jeleniogórskych hasičov.

zdroj: tvn24.pl

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…